۱۰ ویژگی که از جذابیت ما می‌کاهند

0
80
۱۰ ویژگی که از جذابیت ما می‌کاهند

۱۰ ویژگی که از جذابیت ما می‌کاهند

تحقیقاتی که توسط محققین کشورهای مختلف صورت گرفته، نشان داده که برخی ویژگی های شخصیتی از جذابیت ما می کاهند. در این مطلب ما قصد معرفی ۱۰ تا از همین ویژگی های شخصیتی را داریم.

استرس: مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد که زنانی که هورمون استرس (کورتیزول) بیشتری در بدن شان ترشح می شود از جذابیت کمتری برای مردان برخوردارند.

عدم صداقت: طبق تحقیقات، دروغ گفتن به عنوان یکی از زننده ترین ویژگی هایی که یک شخص می تواند داشته باشد به حساب می آید. در این زمینه حتی دروغ های کوچک هم حساب هستند.

کمبود خواب: در سال ۲۰۱۰ دانشمندان سوئدی اثبات کردند که هر چه شخصی کمتر بخوابد، جذابیتش برای دیگران کمتر است.

گستاخ و بد جنس بودن: در سال ۲۰۱۴ تحقیقی در چین انجام شد که طبق آن گروهی از داوطلبین باید به یک سری عکس از افراد با چهره هایی خنثی اما با توصیفی از احساسات شان در زیر عکس ها نمره می دادند. مشخص شد افرادی که بد جنس توصیف شده بودند امتیاز کمتری را از آن خود کردند.

زبان بدن بسته: تحقیقات انجام شده در ۴ دانشگاه آمریکایی به این نتیجه رسیده که دست های به سینه، شانه های قوز کرده و مثال های دیگر زبان بدن بسته باعث دور کردن دیگران از خود می شود.

تنبلی: متخصصین یک دانشگاه آمریکایی اثبات کرده اند که افراد تنبل به چشم دیگران کسل کننده هستند.

بیش از حد خوشحال بنظر رسیدن: در سال ۲۰۱۱ محققین دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافتند که زنان از مردانی که بیش از حد لبخند می زنند خوش شان نمی آید.

بیش از حد مغرور بنظر رسیدن: تحقیق پیشین همینطور دریافته که زنان بیش از حد مغرور بنظر مردان جذاب بنظر نمی رسند.

 

بویی به شدت مشابه داشتن: دانشگاه نیکو مکزیکو به این نتیجه رسیده که افراد با بویی مشابه جذب یکدیگر نمی شوند چرا که ناخودآگاه باعث می شود حس کنند با یکدیگر نسبت دارند.

نداشتن حس شوخ طبعی: روان شناسان به این نتیجه رسیده اند که صرف نظر از جنسیت، افرادی که حس شوخ طبعی ندارند جذاب بنظر نمی رسند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید