۱۰ ویژگی که کمک می‌کنند بر چالش‌های روزمره فائق بیایید

مقابله با موانع بخشی از زندگی روزمره ی ماست. از رویارویی با درگیری و تضادها در رابطه گرفته تا چالش های غیرقابل پیش بینی زندگی، همه ی ما با مسائلی رودررو هستیم. آنچه باعث می شود به مسیرمان ادامه دهیم، میزان استقامتی است که از خود نشان می دهیم. اما سوال این است که چقدر مقاوم هستید؟ شاید بتوانید دوست سردرگم تان را آرام کنید اما نتوانید با مشکلات درونی خود همچون خودانتقادی کنار بیایید.

کلید افزایش مقاومت در برابر چالش هایی که به طور روزمره پیش رویتان قرار می گیرد این است که روی خودتان کار کنید. در ادامه ویژگی هایی را بهتان معرفی می کنیم که با ایجاد کردن شان در خود می توانید به طور چشمگیری از میزان استرس، اضطراب، ناامیدی در خود کاسته و با چالش ها و دست اندازهای زندگی بهتر برخورد کنید.

۱_ مهربانی: مهربانی باعث می شود که چشم تان به درد و رنج دیگران و همینطور درد و رنج خودتان باز شود. وقتی مهربان باشیم تمایل داریم که تا جایی که می شود به دیگران کمک کنیم. مهربانی را در خود به وسیله ی کمک کردن به دیگران، صرف نظر از قدر و اندازه آن، توسعه دهید.

۲_ سخت کوشی: شخصیتی قوی کمک می کند تا شرایط مختلف را تاب آورده و نیرویی برای دنبال کردن اهداف بلند مدت در خود بیابیم. سخت کوشی و شخصیتی قوی را با امتحان کردن کارهای جدید و قراردادن خود در موقعیت های ناآشنا به دست بیاورید.

۳_ آرامش: آرام بودن به شما کمک می کند تا در شرایط تهدیدآمیز با وضوح فکر کنید و به تعادل عاطفی برسید. آرامش را با یادگیری ریلکس کردن در محیط های شلوغ و استرس زا در خود ایجاد کنید.

۴_ شجاعت: شجاعت باعث می شود که در دفاع از خود و دیگران مصمم شویم. شجاعت به ما قدرت تاب آوردن، هنگام مواجهه با درد یا اندوه را می دهد. با گسترش و خروج روزانه از منطقه ی امن تان، شجاعت خود را افزایش دهید.

۵_ خودآگاهی: ماندن در لحظه ی حال نمی گذارد که بی مهابا در گذشته و آینده پرسه زده و بر خود استرس و اضطراب وارد کنیم. خودآگاهی را با انجام مدیتیشن خودآگاهانه به طور روزانه در خود تقویت کنید.

۶_ قدردانی: قدردانی باعث می شود تا چشم تان به سوی قدر و ارزش چیزهای مهم زندگی تان باز شود. قدردانی کمک می کند تا قدر چیزهایی که داریم را بدانیم. حس قدردانی را با لیست کردن ۱۰ چیزی که قدردان داشتن شان هستید، به طور روزمره در خود تقویت کنید.

۷_ اعتماد به نفس: حس توانایی تکیه کردن بر چیزی یا بر کسی که به ما کمک می کند تا خود اطمینانی بیشتری پیدا کرده و حس ارزشمندی پیدا کنیم. با افزایش میزان عزت نفس خود و یادآوری لحظاتی که در آنها توانستید با موفقیت بر ترس هایتان غلبه کنید، اعتماد به نفس تان را تقویت کنید.

۸_ انگیزه: تمایل به دنبال کردن چیزی علیرغم تمام مشکلات باعث می شود تا در مسیر خود به پیش برویم. با یادآوری دلیل ادامه دادن تان تا به الان و همینطور بررسی میزان راهی که تا به امروز آمدید، انگیزه تان را چند برابر کنید.

۹_ صداقت: گشودن در زندگی مان به سوی دیگران و تبدیل کردن دیگران به بخشی از آن باعث می شود تا بیشتر احساس کامل بودن بکنیم. با دروغ نگفتن به خود و صحبت در مورد احساسات روزمره تان، صداقت را در خود پرورش دهید.

۱۰_ بخشندگی: تقسیم چیزهایی مانند مهربانی و بخشش با دیگران باعث می شود تا جهان مان بسط پیدا کند. بخشندگی را با تقسیم دارایی هایتان با دیگران در خود تقویت کنید.

 

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید