۱۱ علامت اینکه زندگی‌تان به تغییر احتیاج دارد

0
178
۱۱ علامت اینکه زندگی‌تان به تغییر احتیاج دارد

۱۱ علامت اینکه زندگی‌تان به تغییر احتیاج دارد

گاهی اوقات وقت آن است که در زندگی از نو شروع کرده و فصل جدیدی را برای خودمان رقم بزنیم. اگر شما هم به علائم زیر مبتلا هستید شاید زندگی‌تان به تغییر احتیاج دارد.

احساس ناراحتی، بد بختی، تحریک پذیری، بی‌انگیزگی داشته و با تمرکز کردن و به خاطر آوردن مسائل مشکل دارید و همینطور احساس خستگی، کمبود انرژی و کم خوابی هم می‌کنید… اما اصلا نمی‌دانید چه خبر است و مشکل‌تان چیست. در چنین شرایطی اکثر روان شناسان بر این باورند که باید زندگی‌تان را از نو آغاز کرده و همه چیز را پشت سر بگذارید. اغلب اوقات این تنها چاره برای زمانی است که حس می‌کنید در زندگی گیر افتاده‌اید.

این کار به معنای تسلیم شدن نیست. به معنای فراموش کردن گذشته و رنجی که کشیده‌اید هم نیست، بلکه فقط راست و ریس کردن گذشته و حال و حرکت کردن رو به جلوست. در ادامه علائمی که نشان می‌دهند وقت دادن تکانی به زندگی‌تان و شروعی دوباره است، آورده شده.

۱- هیچ چیزی شما را خوشحال نمی‌کند

زندگی یا چیزهایی که دوست داشتید دیگر هیچ لذتی برای شما ندارند. حس می‌کنید در روتین زندگی گیر افتاده‌اید.

۲- دیگر احساسات را قویا تجربه نمی‌کنید

ظرفیت عاطفی‌تان کم کم در حال تحلیل رفتن است. دیگر نه فیلم دیدن، نه هیچ سرگرمی دیگری شما را سر حال نمی‌آورد. دیگر علاقه‌ای به حرف‌ها و کار‌های دیگران ندارید. فرقی نمی‌کند خبری که دریافت می‌کنید خوب باشد یا بد، در هر حال برای‌تان مهم نیست.

۳- متوجه چیزهای غیر‌عادی‌ای در مورد خودتان می‌شوید

مثلا بعد از چند بار خواندن صفحه‌ای از کتاب، پیدا کردن و فهمیدن ماجرا و نکته‌ی آن قسمت برای‌تان دشوار است. و یا اینکه پیامی را به دقت بررسی کرده و بعد فرستاده‌اید، اما دوباره که نگاه می‌کنید می‌بینید که چقدر غلط املایی داشته‌اید. در حقیقت اینجا شما در به خاطر آوردن یا تمرکز کردن روی مسائل مشکل دارید.

۴- دیگر به سلامتی و ظاهرتان اهمیتی نمی‌دهید

وقتی نوبت به ملاقات دندانپزشک یا آرایشگر رسیده و باید لباس‌های جدید بخرید اصلا حوصله ندارید. فکر می‌کنید که شلوار جین مورد علاقه‌تان بهتر از یک شلوار جدید است و مهم نیست اگر کهنه شده باشد. حتی ممکن است منزل‌تان هم کثیف و بهم ریخته باشد.

۵- بدن‌تان جور دیگری رفتار می‌کند

انرژی نداشته و همواره احساس خستگی می‌کنید. بیشتر مریض می‌شوید و سر درد و بدن درد هر روز شما را درگیر می‌کنند. عادات غذایی‌تان هم تغییر کرده. یا اشتهای‌تان را از دست داده و لاغر شده‌اید و یا خیلی غذا می‌خورید و چاق شده‌اید. در خوابیدن و صبح بیدار شدن هم مشکل داشته و یا اینکه بیش از حد می‌خوابید.

۶- به آسانی عصبی شده و چیزهای کوچک اعصاب‌تان را خرد می‌کنند

بنظر می‌رسد که همینطوری از آدم‌های اطراف‌تان متنفر هستید. حتی گفت و گوهای دوستانه با افراد نزدیک زندگی‌تان هم احمقانه و بی‌معنا بنظر می‌رسد. تنها چیزی که می‌خواهید این است که با خودتان تنها باشید.

۷- در گذشته گیر کرده‌اید یا در رویای آینده زندگی می‌کنید

حال برای‌تان بیش از حد کسل کننده، یکرنگ و غمگین است. همیشه به روزهای خوب گذشته فکر می‌کنید. فکرتان به سمت عشق‌های قدیمی، دوستان یا همکاران گذشته می‌رود.

یا شاید هم وقت زیادی را صرف رویا پردازی درباره‌ی آینده کرده و خودتان را در زندگی‌ای شاد و جایگاهی جدید تصور می‌کنید.

۸- دوست دارید بیشتر ناشناس باشید

حتی شهرهای بزرگ هم باعث می‌شوند حس کنید که گیر افتاده‌اید. دوست دارید کنار آدم‌هایی باشید که چیزی از گذشته‌تان نمی‌دانند.

۹- احساس تشویش می‌کنید

نسبت به بخش‌های دیگر خارج کشور یا کشور خودتان حس کنجکاوی داشته و دوست دارید بدانید جاهای دیگر چه خبر است. کاوش درون کشوری نقطه‌ی شروع خوبی برای کاوش زندگی است.

۱۰- نمی‌توانید شغل رویایی‌تان را در محل زندگی فعلی‌تان داشته باشید

محل زندگی‌تان برای زندگی عالی است، اما فرصت‌های شغلی مناسبی برای شما ندارد. اینکه بخواهید محل زندگی‌تان را جا به جا کرده و در جایی دیگر شروعی دوباره داشته باشید کار سختی بنظر می‌رسد؛ اما هر چه بیشتر منتظر بمانید، بیشتر از رویاهای‌تان دور می‌شوید.

۱۱- آماده‌اید که منطقه‌ی امن‌تان را ترک کنید

کاملا متوجه شده‌اید که اگر همیشه محافظ کارانه عمل کنید راه به جلو نمی‌برید. برای داشتن شروعی دوباره در زندگی اولین کاری که باید انجام دهید این است که از منطقه‌ی امن‌تان خارج شوید.

جمع بندی

اگر حداقل چند تا از علائم بالا را دارید، وقت عمل است. این یعنی باید دوباره شروع کنید. گذشته را پشت سر گذاشته و با چیزهای جدید رو به رو شوید. شما هیچ راه دیگری جز شروع زندگی‌ای تازه، پرمعنا‌تر و با تجربیات گسترده‌تر ندارید. شبیه تولد دوباره.

مغز و ذهن شما در برابر کارهای جدید و تغییرات از خودش مقاومت نشان خواهد داد. بنابراین برای داشتن شروعی تازه باید قدم‌های دشواری برداشته و از منطقه‌ی امن‌تان خارج شوید، اما نتیجه‌ای که حاصل می‌شود بدون شک ارزش تلاش‌تان را خواهد داشت.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید