۱۳ ترفند روانشناسی که معجزه می‌کند!

0
86
۱۳ ترفند روانشناسی که معجزه می‌کند!

۱۳ ترفند روانشناسی که معجزه می‌کند!

هر انسانی برای خودش خاص و منحصر بفرد است، اما روان شناسان همواره به دنبال کشف الگوهای رفتاری جدیدی هستند که در کودکی ما ریشه داشته و می شود آن ها را روی همه اعمال کرد. در این پست تصمیم داریم تعدادی از این ترفندهای روان شناسانه را با شما در میان بگذاریم تا شاید تاثیر مثبتی بر مهارت های ارتباطی تان داشته و زندگی را برایتان آسان تربکنند.

۱- برای اینکه بفهمید کسی از شما خوشش می آید یا نه یک کلمه انتخاب کنید و هر بار که او از این کلمه یا مترادف آن استفاده می کند سر تکان داده و لبخند بزنید. اگر او از شما خوشش بیاید خواهید دید که بیشتر و بیشتر از این کلمه استفاده خواهد کرد.

۲- می خواهید دیگران حرف تان را جدی بگیرند؟ هر موقع که چیزی به آن ها می گویید اضافه کنید که پدرتان این را به شما یاد داده. مردم نصیحت و مشورت والدین را راحت تر قبول می کنند.

۳- دوست دارید قهرمان سنگ کاغذ قیچی شوید؟ برای بردن در این بازی کافی است درست قبل از بازی کردن از حریف تان یک سوال تصادفی بپرسید. اغلب اوقات دوست تان که گیج شده قیچی خواهد آورد.

۴- اگر می خواهید دیگران با شما موافقت کنند، وقتی دارید صحبت می کنید سر تکان داده و ارتباط چشمی تان را حفظ کنید. سر تکان دادن بدین معناست که هر چه من می گویم درست است و بر اساس الگوهای رفتار اجتماعی طرف مقابل هم در تایید شما سر تکان خواهد داد.

۵- تا به حال آرزو کرده اید که ای کاش مترو آنقدر شلوغ نبود؟ در اماکن شلوغ مستقیم به جلو و به سمتی که دارید می روید نگاه کنید. خواهید دید که جمعیت خودش برای شما راه باز خواهد کرد.

۶- اگر آهنگی در سرتان افتاده و می خواهید فراموشش کنید، سعی کنید به آخر آهنگ فکر کنید.

۷- می خواهید به فرزندتان سبزیجاتی که دوست ندارد را بدهید؟ مثلا از او بپرسید که دو تا یا پنج تا بروکلی می خواهد به جای اینکه به طور کلی سوال کنید بروکلی می خواهد. اینطوری شما تصمیم گرفته و بروکلی را برای ناهار آن ها انتخاب کرده اید، اما آن ها حس می کنند که آن ها این تصمیم را گرفته اند. می توانید این حقه را جاهای دیگر هم استفاده کنید.

۸- اگر حس می کنید کسی دارد شما را تماشا می کند، فقط خمیازه کشیده و اطراف را نگاه کنید. اگر کسی مشغول دید زدن شما باشد او هم خمیازه خواهد کشید چرا که خمیازه مسری است.

۹- اگر در حین حرف زدن جعبه ای که در دست تان است را به دوست تان بدهید او به راحتی به شما کمک خواهد کرد. اکثر مردم حتی متوجه نمی شوند که شما چیزی به دست آن ها داده اید و آن را می گیرند. با این حال کسانی که حواس جمع تر بوده و کمتر به شما نزدیک اند در این شرایط گیج خواهند شد.

۱۰- اگر می دانید قرار است با کسی دست بدهید حواس تان باشد که دست هایتان گرم باشند. دست های گرم جوی دوستانه ایجاد می کنند حال آنکه دست های سرد تاثیر عکس دارند.

۱۱- هر حرفی که دوست تان دارد به شما می زند، جمله بندی اش را عوض کرده و همان را تحویلش بدهید. فردی که با شما صحبت می کند به طور ناخودآگاه حس خواهد کرد که شما شنونده ی فوق العاده ای هستید. فقط در این کار زیاده روی نکنید.

۱۲- اگر می خواهید کسی به شما کمک کند جمله تان را با عبارت ” به کمکت احتیاج دارم” شروع کنید. مردم از داشتن حس عذاب وجدان متنفر بوده و درخواست تان را رد نخواهند کرد.

۱۳- اگر فکر می کنید کسی از شما خوشش نمی آید، از او بخواهید مداد یا خودکارش را به شما قرض دهید. از یک سو مردم به کسی که از او خوششان نمی آید کمک نمی کنند اما از سوی دیگر کاری که شما خواسته اید آنقدر کوچک است که او احتمالا نه نخواهد گفت. در نهایت هم به این نتیجه خواهد رسید که شما آنقدرها هم بد نیستید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید