۱۸نکته ای که باید در ۱۸ سالگی بدانیم

فکر کردن به گذشته کمک می کند برای آینده برنامه ریزی کنید. در اینجا به برخی از مواردی که خوب است در ۱۸ سالگی  آنها را بدانیم، اشاره می کنیم.

 • کار و مشتری های کاری از طرف هر کسی و در هر مکان و زمانی ممکن است پیش آید

شما باید همیشه بهترین برخورد را با دیگران داشته باشید و در خاطر آنها باقی بمانید. با همه خوب رفتار کنید و قبل از آنکه احتیاج پیدا کنید با دیگران دوست شوید. هیچ گاه نمیدانید در آینده چه کسی در موقعیت کمک به شما قرار خواهد گرفت!

 • زندگی مانند دوی ماراتون است نه دوی سرعت

برای تسخیر کردن دنیا شتاب نکنید. اصول ابتدایی را به خوبی یاد بگیرید. تمرین هایتان را حل کنید و اکنون که جوان هستید وظایف خود را انجام دهید. نتیجه کارهای خود را در آینده خواهید دید و آن زمان می توانید موقعیتها را شکار کنید. برای خود اهداف بوالهوسانه تعیین نکنید مثل اینکه قبل از سی سالگی جزو سی نفر ثروتمند جهان باشید چون ممکن است دیرتر از مارک زاکربرگ به اهداف خود برسید که ایرادی هم ندارد. بسیاری از افراد قبل از آنکه شغل مناسب خود را پیدا کنند در مسیر شغلی خود چندین بار تغییر جهت می دهند.

 • با فرد مناسب و با دلایل مناسب ازدواج کنید

بخش عظیمی از شادی و ناراحتی در زندگی از انتخاب درست شریک زندگی ناشی می شود.

 • پلهای پشت سر خود را هیچ گاه خراب نکنید

شما هیچ وقت نمیدانید دوباره چه زمانی مسیرتان با همکاران و روسای قدیمی تان برخورد می کند. هرگز پلهای پشت سر خود را خراب نکنید چون در آینده نتیجه کار خود را میگیرید.

 • به خودتان برسید

اگر با خودتان خوب برخورد نکنید نمیتوانید با دیگران خوب رفتار کنید. پس خوب غذا بخورید، بخوابید و ورزش کنید.

 • نحوه وقت گذراندن با دیگران را تغییر دهید

به جای اینکه همیشه با دوستان هم محلی خود در کافی شاپ قرار بگذارید یا پای تلفن با آنها صحبت کنید، با آنها به دوچرخه سواری یا پیاده روی بروید تا در حین ورزش کردن احوال آنها را هم جویا شوید. بعدا احساس خوبی خواهید داشت. از نظر حرفه ای هم نتیجه مثبت می گیرید. تغییر در مکان همیشه خوب است و وقتی در حال حرکت هستید و پشت میزتان اسیر نشده اید،  احساس بهتری دارید. راههای خلاقانه ای برای انجام چندین کار به شکل همزمان پیدا کنید که ورزش کردن هم جزیی از آن باشد.  برای دوستان، ورزش کردن و گشتن با آنها وقت بگذارید. هیچ گاه به راحتی گذشته نمیتوانید دور هم جمع شوید اما اجازه ندهید این عامل مانع تان شود. وقت گذاشتن برای دوستان در زندگی واقعا مهم است پس آن را در الویت قرار دهید.

 • مهربان باشید

هر چه قدر که میتوانید با دیگران مهربانانه صحبت یا رفتار کنید.  کنایه زدن یا زورگفتن به دیگران شاید در لحظه احساس خوبی به شما بدهد اما در نهایت ارزشش را ندارد. بخصوص اکنون که در عصر دیجیتال همه چیز به صورت آنلاین در شبکه های اجتماعی تا ابد باقی می مانند بهتر است تا حد ممکن از جرایم آنلاین دوری کنید. رفتارهای احمقانه ممکن است دیگران را ناراحت کند پس همیشه مهربانی را انتخاب کنید.

 • با بهترین ها کار کنید

برای افراد واقعا باهوش کار کنید. از آنها چیزهای زیادی می آموزید و در مسیر کاری بهتری قرار میگیرید.

 • شکست به موفقیت ختم می شود

هر فرد موفقی که می شناسید در مسیرش شکست را تجربه کرده و بدین شکل به موفقیت دست پیدا کرده است. شکست بخشی از فرایند رسیدن به موفقیت است. هر کسی در رزومه شخصی خود نمره های پایین نیز دارد.

 • کارآفرینی راهی برای زندگی است

شما با کار کردن برای دیگران چیزهای زیادی می آموزید اما اگر میخواهید  کسب و کار خودتان را راه بیاندازید، باید بدانید که کارآفرینی یک شغل نیست، یک دیدگاه و شیوه زندگی است. کارآفرینی مناسب هر فردی نیست اما اگر مناسب شما باشد ماجراجویی بزرگی است.

 • به آموزش خارج از محیط آموزشی بها دهید

تمام کردن دانشگاه به منزله پایان تحصیلات نیست. شما تا پایان عمرتان دانشجو خواهید بود پس هیچ گاه دست از یادگرفتن چیزهای جدید برندارید. تحصیلات شما تازه دارند جالب می شوند و نمره گرفتن دیگر اهمیتی ندارد. مانند یک اسفنج علم و دانش را جذب کنید و از فرایند یادگیری لذت ببرید.

 • قدر سلامتی خود را بدانید

از خودتان به خوبی مراقبت کنید. همه چیز باید در تعادل باشد. بدنتان با بالا رفتن سن مانند گذشته شما را نمی بخشد.

 • شادی یک انتخاب است

هر روز بیدار شوید و روز پیش رو را با شادی و دیدگاهی مثبت در آغوش بکشید. به خودتان بستگی دارد. روز خوبی برای خود بسازید.

 • هیچ دفترچه راهنمایی برای موفقیت و شادی وجود ندارد

هیچ میانبری در زندگی وجود ندارد. باید آستین ها را بالا بزنید. اتفاقات را رقم بزنید. به جلو حرکت کنید. وقتی زمین خوردید بلند شوید و هوشمندانه تر امتحان کنید. تمرینی از قبل وجود ندارد. از سفر خود لذت ببرید.

 • هر روز تفریح کنید

شادی کردن را به تعویق نیاندازید. تفریح را وارد زندگی خود کنید. ممکن است ۵ دقیقه طول بکشد اما لذت بردن از سفر را فراموش نکنید

 • اگر برای زندگی خود شور و اشتیاق نداشته باشید چرا دیگران باید داشته باشند؟

در هر کاری که می کنید از خود اشتیاق نشان دهید یا به دنبال کار دیگری باشید.

 • شکرگذار باشید

هر شب قبل از خواب حداقل به یکی از مواردی که شکرگزار آن هستید فکر کنید. این کار باعث می شود حتی برای کوچکترین چیزها در زندگی خود قدردان باشید.

 • حداقل یکبار در روز دلیلی برای خندیدن پیدا کنید

هر چیزی را آنقدر جدی نگیرید که نتوانید طنز زندگی را ببینید. وقتی انسانها برنامه ریزی می کنند خدا میخندد. پس ما هم باید بخندیم!

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید