۲۱ ویژگی افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند!

به لحاظ تئوری، تمام تجربیات ما، ما را قوی تر و بهتر می کنند. خوش بین بودن، بدست گرفتن کنترل زندگی مان و احساس تاسف نکردن برای خودمان از جمله ویژگی هایی است که باید روی آن ها در خودمان کار کنیم. در ادامه ی این مطلب، مهم ترین ویژگی افرادی که به لحاظ ذهنی قوی هستند را به شما معرفی می کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

۱- می دانید که چطور منطق و احساسات را در تعادل نگه دارید: قضیه این نیست که حکمران شما احساسات تان است یا منطق تان. موضوع این است که بدانید هر دو را در تعادل نگه داشته تا تشخیص دهید در هر تصمیم گیری باید از کدامیک استفاده کنید.

۲- بهره ورانه از زمان تان استفاده می کنید: یک نفر ممکن است برای انجام ندادن یک کار هزار بهانه بیاورد. اما افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند روی چیزی که واقعا می خواهند تمرکز کرده و وقت شان را حرام فعالیت های بی اهمیت نمی کنند.

۳- به توانایی تان برای تطبیق یافتن با تغییرات اعتماد دارید: زندگی مدام در حال تغییر است و گاهی اوقات وفق پیدا کردن با شرایط جدید دشوار می شود. اکثر مردم سعی می کنند در برابر این تغییرات از خود مقاومت نشان دهند، اما افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند روی هم سو شدن با واقعیت و این تغییرات تمرکز می کنند.

۴- با ترس هایی که مانع حرکت رو به جلوی شما هستند رو به رو می شوید:  اکثر مردم از ترس های شان دوری می کنند، بعضی ها هم فقط برای اینکه جلوی دیگران خوب بنظر برسند سعی در فائق آمدن بر ترس های شان دارند. اما افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند نمی خواهند چیزی را اثبات کنند، آن ها برای تبدیل شدن به ورژن بهتری از خودشان با ترس های شان رو به رو می شوند.

۵- از اشتباهات تان درس می گیرید: افراد قوی به لحاظ ذهنی سعی نمی کنند کارهای شان را توجیه کرده یا اشتباهات شان را مخفی کنند. آن ها از اشتباهات شان درس گرفته و امیدوارند که بهتر شوند.

۶- تعادلی میان آنکه هستید و آنکه می خواهید باشید پیدا می کنید: اگر به لحاظ  ذهنی قوی باشید آن کسی که هستید را می پذیرید اما هرگز برای بهتر شدن دست از تلاش برنمی دارید.

۷- موفقیت دیگران را جشن می گیرید: وقتی از لحاظ ذهنی قوی باشید همکاری کردن را بلدید. موفقیت دیگران هیچ گاه مانع حسودی تان نمی شود.

۸- طبق ارزش های تان زندگی کرده و تصمیم گیری می کنید: اگر طبق ارزش های تان زندگی کرده و متوجه اولویت های تان باشید، دیگر در تصمیم گرفتن مشکلی ندارید.

۹- بیشتر به بهتر کردن مهارت های تان اهمیت می دهید تا پز دادن با آن ها: به طور کلی، مردم به دنبال تایید دیگران هستند. اما افرادی که به لحاظ ذهنی قوی هستند روی بهتر کردن مهارت های شان بدون اینکه به دنبال شناخته شدن باشند تمرکز می کنند.

۱۰- با خودتان رو راست هستید: افراد قوی به لحاظ ذهنی هیچ گاه حرف و عمل شان با هم متضاد نیست.

۱۱- کسی که هستید برای تان ارزش دارد، نه آنچه که بدست آورده اید.

۱۲- می دانید که پیروزی، ارزش صبر کردن را دارد.

۱۳- مسئولیت کارهای تان را برعهده می گیرید.

۱۴- سختی ها را به عنوان فرصت می بینید.

۱۵- قدردان و شکرگذار هستید.

۱۶- بر روی اطلاعاتی که دارید تمرکز کرده و نهایت تلاش ‍تان را انجام می دهید.

۱۷- وقتی زمین خوردید بلند می شوید.

۱۸- خوش بین واقع گرا هستید.

۱۹- روی نقاط ضعف تان کار می کنید.

۲۰- سر مسائل جزئی داد و بی داد نمی کنید.

۲۱- آماده ی حل مشکلات هستید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید