۳ فعالیت سالمی که بهره وری تان را افزایش می دهند

تا به حال حس کرده اید که روزتان بیهوده گذشته؟ انگار که فقط ساعت ها را هدر داده اید؟ نگران نباشید. شما تنها نیستید. در اصل خیلی از مردم همچین حسی دارند و تنها درصد کمی از مردم به گونه ای بهره ورانه از زمان شان استفاده می کنند.

ما هم گاهی اوقات از این روزها داریم. این اوقات گذشته اند و کاری در رابطه با آنها از دست تان برنمی آید. اما برای این لحظه می توانید کاری کنید. شما هم می توانید بهره ورتر باشید. می توانید یک سری ترفند و عادت یاد بگیرید که با پیاده کردن شان در زندگی روزمره تان، شاهد اثرات مثبت شان باشید. در ادامه ۳ فعالیتی که کمک می کنند بیشترین بهره را از روزتان ببرید، به شما معرفی می کنیم.

۱_ بهتر بخوابید: اول از همه، باید خواب با کیفیت داشته باشید. بزرگسالان باید روزانه ۷ تا ۹ ساعت بخوابند. بهره وری تان به این بستگی دارد که شب قبل چقدر خوابیده اید. وقتی خواب با کیفیت نداشته باشید، انرژی روانی تان به خوبی تقویت نمی شود.

۲_ روزانه مدیتیشن کنید: هر روز برای مدیتیشن وقت بگذارید. این کار مزایای زیادی به همراه دارد. چرا به آن احتیاج دارید؟ چه زمان باید آن را انجام دهید؟ پاسخ این است که به انجام آن احتیاج ندارید، اما برایتان خوب است و هر موقع که احساس تشویش و اضطراب کردید می توانید ۵ دقیقه مدیتیشن تنفس انجام دهید. وقتی مدیتیشن می کنید، ذهن تان آرام و پاکسازی می شود. وقتی آرامش داشته باشید راحت تر می توانید با مسائل کنار بیایید و همانطور که می دانید، تصمیمات منطقی معمولا بهتر از تصمیمات احساسی هستند. مدیتیشن تمرکزتان را تقویت کرده و باعث می شود در امر تصمیم گیری بهتر عمل کنید. با این کار هم از وقت تان استفاده ی بهتری می کنید و هم حتی می توانید بهتر بخوابید.

۳_ با دقت تر غذا بخورید: موضوع فقط غذا خوردن نیست، بلکه باید با دقت تر غذا بخورید. وقتی غذاهای ناسالم می خورید، مواد غذایی ناسالمی را وارد بدن تان می کنید و همین هم هضم را با مشکل روبرو کرده و هم باعث کمبود مواد غذایی در بدن می شود. این مسئله بر سطوح انرژی تان اثرگذار خواهد بود. وقتی استرس دارید ممکن است میل به زیاد غذا خوردن داشته باشید و به خاطر همین سراغ غذاهای ناسالم بروید. زیاد غذا خوردن بر تمرکز و بهره وری تان اثر خواهد گذاشت. معده تان که زیاد پر باشد نه می توانید درست بخوابید و نه حال کار کردن دارید.

وقتی غذای سالم بخورید، حس بهتری نسبت به خودتان دارید. انرژی تان افزایش یافته و به لحاظ روانی قبراق تر هستید، تصمیمات سریع تری گرفته و آسان تر دست به کار می شوید.

کافی است سه مورد گفته شده را در زندگی تان پیاده کنید، تا شاهد اثرات فوق العاده ی آنها باشید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید