۳ کاری که افراد به شدت موفق انجام می دهند

همه ی ما در زندگی پستی وبلندی هایی را تجربه می کنیم. اکثر تجربیاتی که داریم یا باعث رشدمان می شوند یا به ما صدمه وارد می کنند. ما می توانیم یا از این تجربیات درس بگیریم یا غرق در نامطمئنی پیرامون مان شویم. انتخاب با خودمان است.

از سوی دیگر، افراد موفق به زندگی نگاهی متفاوت دارند. برای آن ها، هر روز چالشی تازه است و زندگی ریسکی است که با آغوش باز پذیرای آن هستند. کمتر زمانی پیش می آید که این افراد بترسند. آن ها هرگز به عقب نگاه نمی کنند.تنها چیزی که برایشان اهمیت دارد،م وفقیت و سخت کوشی است که برای آن حاضرند از۱۰۰درصد خود مایه بگذارند.

موفقیت ما بستگی به این دارد که دوست داریم چه آدمی باشیم. حدود ۸۰ درصد افراد به اهداف شان  نمی رسند چون دقیقاً نمی دانند چه آدمی دل شان می خواهد باشند. هدف، رشته ای در ماجراجویی زندگی است که ما را از کسی که هستیم آگاه تر می سازد، هدف باعث می شود خود واقعی مان را کشف کنیم. هدف باعث می شود محدودیت ها را کنار زده و هیچ گاه تسلیم نشویم.

افراد مختلفی در حوزه ی کسب و کار و نوآوری، ایده هایشان درمورد موفقیت را به اشتراک گذاشته اند. آن ها درمورد عادات و روتینی که همیشه دنبال نموده اند، صحبت کرده اند. مهم است که از بهترین ها درس بگیریم. این افراد تجربیات و آموخته هایشان را برای رقم زدن فردایی بهتر به اشتراک گذاشته اند؛ رهبرانی که باید دیگران را درمورد رسیدن به موفقیت واقعی هدایت کنند.

نویسنده ی معروف، برایان تریسی، به زیبایی عادات افراد موفق را جمع بندی کرده  است. بعضی ها دوست دارند دنبال کردن آنچه صحیح است را برای خود به عادت تبدیل کنند. لیستی که برایان تریسی از عادات افراد موفق تهیه کرده است به شرح زیر است:

۱-آن ها عمل گرا هستند.

۲-آن ها هدف گرا هستند.

۳-آن ها نتیجه محورهستند.

۴-آن ها مردم گراهستند.

۵-آن ها به سلامت شان اهمیت می دهند.

۶-آن ها بانظم و انضباط هستند.

۷-آن ها صادق و روراست هستند.

من آموخته ام که قهرمان ها همیشه قهرمان به  دنیا نمی آیند. قهرمان ها ساخته می شوند، زمانی  که عادات مثبت دگرگون کننده ی زندگی را با آغوش باز پذیرفته و به آن ها متعهد می شوند.

Lewis Howes

درادامه، به معرفی سه کاری که افراد موفق انجام می دهند پرداخته ایم.

 

۱بهترین بودن در کاری که انجام می دهند

ثابت قدمی و نظم و انضباط، المان های کلیدی برای رسیدن به موفقیت و کامیابی است. وقتی مصمّم باشیم، اجازه نمی دهیم  چیزی بر سر راه رسیدن ما به اهداف مان قرار بگیرد. پیشرفت و تمرین مداوم چیزهایی هستند که باعث می شوند انسان های موفق در کاری که انجام می دهند بهترین باشند. آن ها دائماً درحال بهترکردن خود هستند، مطالعات مرتبط انجام  می دهند و هرگز از آموختن چیزهای جدید خجالت نمی کشند.

 

۲قربانی نظرات و دیدگاه های دیگران نمی شوند

جمله ای هست که می گوید: اگر مردم به شما نمی خندند، رویاهایتان بسیار کوچک است؛ آدم هایی که چیزهای متفاوت را هدف قرار می دهند، معمولاً مورد تمسخر و انتقاد قرار می گیرند. انتخابی که پیش رویشان است این است که به دیگران گوش دهند و اجازه دهند کاری که می کنند را کنترل کنند، یا اینکه به جلو حرکت کرده و روی اهداف شان تمرکز کنند. آدم های موفق مورد دوم را انتخاب می کنند؛ آنچه که دیگران فکر می کنند اصلاً اهمیتی ندارد. هرکاری که انجام دهید مردم بالاخره یک حرفی می زنند .

 

۳آموختن از تجربیات

همه ی ما با شرایط گوناگونی در زندگی مواجه می شویم. بعضی از ما می جنگیم و بعضی گریز را انتخاب می کنیم. کسانی که برای موفقیت ساخته شده اند همیشه می جنگند، آن ها از اشتباهات شان درس گرفته و مدام به فکر پیشرفت خود هستند. به گذشته فکر نمی کنند و سریعاً راهی برای حرکت به جلو پیدا می کنند.

افراد موفق، موفق به دنیا نیامده یا ساخته نشده اند، آن ها خود سرنوشت شان را رقم می  زنند. زندگی همیشه چالش های خودش را دارد، برای رسیدن به موفقیت باید راه مقابله با آن ها را آموخت و تسلیم نشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید