۴ مورد تاثیرگذاری که حواس‌مان را از رویای‌مان پرت می‌کنند

سرخورده و ناامید روی کاناپه نشسته بودم. کلی کار برای انجام دادن بود اما وقت زیادی نداشتم. مهم نبود چقدر سخت تلاش کنم، اما نمی‌توانستم جلو بروم. حس می‌کردم دارم همه را از خودم ناامید می‌کنم. نزدیک به رها کردن رویاهایم بود که به جایش کارهایی که می‌کردم و دلیل انجام‌شان را بررسی کردم. آنچه متوجه شدم این بود که من بی دلیل خسته و مشوش بودم.

رویاهای ما به ما انرژی و اشتیاق می‌دهند، اما آنها اندکی هم ماورای آنچه که ما می‌توانیم با چشم فیزیکی‌مان ببینیم هستند. ما برای دنبال کردن ساخته شده‌ایم. با این حال، در میان رویاها و واقعیت، گاهی اوقات از دست‌مان در می‌رود که چه چیزی واقعا برایمان اهمیت دارد. ممکن است توسط دیگران منحرف شده یا فریب بخوریم و مسیری غیر از آنچه دل‌مان بهمان می‌گوید را دنبال کنیم.

وقتی در مسیر دنبال کردن رویایتان هستید، مهم است که روی چیزی که می‌خواهید تمرکز کرده و به فکر اعمالی که برای رسیدن به رویای‌تان لازم است انجام دهید باشید. همچنین حائز اهمیت است که حواستان به تاثیراتی که بر تصمیمات‌تان گذاشته می‌شود باشد تا بتوانید برای آنچه که واقعا اهمیت دارد بجنگید یا آنچه که اهمیت ندارد را رها کنید. حواستان به این ۴ مانعی که ممکن است بر سر راه رسیدن شما به اهداف‌تان قرار بگیرند باشد:

افرادی که برایشان احترام قائلیم

 

رابطه داشتن با افرادی که برایشان احترام قائلیم برای رسیدن به رویاهایمان ضروی است. آنها می‌توانند به ما مشورت داده و مسیری را برایمان مشخص کنند و ما هم به این خاطر که به خودشان و دیدگاه‌هایشان احترام می‌گذاریم بهشان گوش می‌کنیم.

با این حال، آنها زندگی را از نقطه نظر و دیدگاه خودشان می‌بینند. گاهی اوقات این دیدگاه با دیدگاه و خواسته‌ی ما مطابقت دارد و گاهی اوقات ندارد. مهم این است که گوش‌هایمان برای شنیدن حرف‌های آنها دقیق باز باشد، اما هرگز نگذاریم تحت فشار قرار بگیریم. به خاطر خواست و گفته‌ی دیگری و بدون بررسی و سنجش، تن به کاری که دل‌تان با آن نیست ندهید.

بدخواهان

بدخواهان بدخواهی خواهند کرد. آنها سعی می‌کنند شما را متقاعد کنند که چرا نمی‌توانید کاری که می‌خواهید انجام دهید را انجام دهید. گوش کردن به این نجواها و شک کردن به کاری که انجام می‌دهید آسان است. هرچه جدیت برای رسیدن به رویایتان بیشتر باشد، بیشتر باید روی محکم نگه داشتن خودتان کار کنید. انگیزه دادن به خودتان این شهامت را به شما می‌دهد که در مقابل مخالفت بدخواهان ایستادگی کنید.

خانواده

خانواده نسبت به هر گروه دیگری تاثیر بیشتری روی ما می‌گذارد. ما می‌خواهیم آنها را راضی کنیم، که در جای خودش کار قابل ستایشی است.هرچه به خانواده‌مان نزدیک‌تر بوده و بیشتر برایشان احترام قائل شویم، آنها تاثیر بیشتری روی ما خواهند داشت.

این نکته وقتی مشوق‌تان برای رسیدن به اهداف‌تان باشند عالی است، اما وقتی خانواده‌تان می‌گویند آنچه شما به آن اهمیت می‌دهید ارزشی ندارد چه کار می‌کنید؟

حواستان باشد که از تاثیر قدرتمند خانواده به طریقی درست استفاده کنید. به خودتان یادآوری کنید که این شما هستید که مسئولیت رویاهایتان را بر عهده دارید.

شک‌هایمان

گاهی اوقات باورهایمان به شدت قدرتمند هستند و گاهی اوقات شک به دل‌مان می‌افتد. در روزهایی که حس دلسردی می‌کنید، مهم است به خودتان یادآوری کنید که این فقط یک مرحله است و به چیزی که واقعا می‌خواهید فکر کنید. فائق آمدن بر شک‌های شخصی‌مان سخت‌تر است چرا که در این زمان‌ها ما ضعیف‌تر هستیم.

نگاه‌تان به تاثیراتی باشد که شما را به سمت مسیر درست هدایت می‌کنند و به دنبال این دست تاثیرات باشید تا به شما انگیزه دهند. باید به خودتان، آنچه که می‌خواهید را یادآوری کنید. بدین طریق شما قادر خواهید بود که برای تلاش برای رسیدن به رویایتان وقت و انرژی بیشتری بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید