۵ باور غلط درمورد موفقیت

هر فردی توانایی رسیدن به موفقیت را دارد. متاسفانه باورهای غلطی وجود دارد که تعریف می‌کنند موفقیت باید چه شکلی باشد. اما حقیقت این است که موفقیت برای هر کس متفاوت است حال چه در زندگی، رابطه، شغل یا تمام این‌ها باشد. به عقیده‌ی برایان تریسی ۵ مورد زیر باورهای غلط در مورد موفقیت هستند که بد نیست از آنها آگاه باشید.

۱ـ هدف نهایی پولدار بودن، متناسب بودن و شاد بودن است

حقیقت این است که اینها هدف نیستند، بلکه آرزوها و فانتزی‌هایی هستند که میان تمام انسان‌ها مشترک‌اند. هدف مانند خانه‌ای زیباست که با دقت طراحی شده، به طور مداوم مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد و به طور منظم بروزرسانی می‌شود و مدام به سمتش در حال حرکت هستید. باید در مورد اهداف‌تان واضح و مشخص عمل کنید.

۲- حتما باید به دانشگاه بروید

همه ممکن است نتوانند به دانشگاه دولتی بروند و دانشگاه رفتن به طور کلی می‌تواند خرج زیادی روی دست‌تان بگذارد. با این اوضاع بسیاری از افراد فکر می‌کنند که آیا خرج کردن میزان زیادی پول برای تحصیلات دانشگاهی کار درستی است یا خیر. خیلی از شما شاید ندانید در بلند مدت می‌خواهید چه شغلی داشته باشید و این مسئله اصلا مشکلی ندارد. بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که طبق گفته و باور دیگران زندگی نکنید. کاری که حس می‌کنید برایتان بهتر است را انجام دهید. چون یک نفر به دانشگاه رفته و موفق شده به این معنی نیست که دانشگاه رفتن تنها رسیدن به موفقیت است. مشخص کنید چه چیزی برای شما و اهداف آینده‌تان بهتر است و بعد همان مسیر را دنبال کنید.

۳- به پول بیشتری احتیاج دارید

پول تکه کاغذی است که به نحوی این قدرت را دارد تا ساختمان احداث کند، کامپیوتر بسازد، دانشجویان را به مطالعه تشویق کند، مردم را خوشحال کند یا بدتر اینکه افراد را به فساد بکشاند. اما واقعیت این است که خود پول قدرت ذاتی ندارد. ارزش ذاتی درون آدم‌هاست. هرچه برای دیگران بیشتر ارزش قائل شوید، پول بیشتری وارد زندگی‌تان می‌شود. بر روی خدمت به دیگران تمرکز کنید تا پول؛ بعد خواهید دید که پول راه خودش را به زندگی‌تان باز خواهد کرد.

۴- منتظر موفقیت باشید تا خودش بیاید

بسیاری از ما بر این باوریم که باید بخواهیم تا اتفاق بیوفتد، بخشی از این موضوع باوری غلط است. درست است که برای چیزی که در زندگی می‌خواهید باید مشتاق و خواهان باشید. تمرین قانون جذب یکی از قدرتمند‌ترین تکنیک‌هایی است که برای موفق شدن در زندگی می‌توانید بکار ببرید.

اما با این حال انتظار یا تنها خواستن موفقیت کافی نیست،ب لکه باید بلند شد و دست به اقدام زد. منتظر نباشید دیگری کاری انجام دهد. یک کاری بکنید. هر کاری. هر روز کاری بکنید که شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر کند.

۵- موفقیت داشتن همه چیز است

همانطور که پیش‌تر گفتیم، خیلی از ما فکر می‌کنیم تعریف دیگری از موفقیت برای ما هم صدق می‌کند. اگر کاری که دیگری برای موفقیت انجام می‌دهد را انجام ندهیم حس بدی پیدا می‌کنیم. بسیاری از افراد اجازه می‌دهند که والدین‌شان بر انتخاب‌هایشان تاثیرگذار باشند و نتیجه‌ای که می‌گیرند فاجعه‌بار است.

موفقیت به قوای فیزیکی، ذهنی، احساسی و روحی و روانی احتیاج دارد. هر فرد برای اینکه حس خوبی نسبت به خودش و زندگی‌اش داشته باشد به میزان متفاوتی از هر کدام از این قوا احتیاج دارد.

موفقیت برای شما چه معنی‌ای دارد؟

با ذهنی باز و مثبت کارتان را آغاز کنید و حواستان به ۵ باور غلطی که به آنها اشاره شد باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید