۵ ترفند برای از بین بردن مود بد

وبلاگ ها و مقالات زیادی هستند که در مورد قدرت تفکر مثبت صحبت می کنند. تفکر مثبت فوق العاده است اما می تواند به شدت سخت هم باشد. فرقی نمی کند که چقدر خودتان را برای مثبت فکر کردن تمرین داده اید، همیشه روزهای بد پیش خواهند آمد. ما نمی توانیم دنیای اطرافمان را کنترل کنیم و این دنیا همیشه روی ما تاثیر خواهد گذاشت. حتی اگر بدانیم شادی از درون ما نشات می گیرد. محیط خارجی و تعاملاتی که داریم همچنان در وضع روانی مان نقش مهمی بازی می کنند. از آنجایی که روزهای بد همیشه پیش می آیند و دنیای خارجی ای که نمی توانیم کنترلش کنیم روی ما اثر می گذارد. مهم است که برای خارج کردن خودمان از مود و حال و هوای بد، چند ترفند بلد باشیم.

در ادامه ترفندهایی را برای خارج شدن از مود بد به شما معرفی می کنیم.

رژیم غذایی

آنچه که می خورید فقط بر جسم تان اثر ندارد. سالم غذا خوردن نه تنها عملکرد کلی بدن را بهبود می بخشد، بلکه کمک می کند وزن متناسبی داشته باشیم و همچنین وضع روحی روانی مان را هم به گونه ای مثبت تحت تاثیر قرار می دهد. غذاهای بیش از حد فرآوری شده به شما حس افسردگی می دهند و بر مغزتان سایه می افکنند که هر دو باعث می شوند مود بدی داشته باشید. خوردن میوه ها و سبزیجات، رساندن میزان مناسبی از پروتئین به بدن تان و کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده به طرز چشمگیری باعث بهبود مود و خلق و خویتان خواهد شد.

ورزش کردن

به مانند رژیم غذایی، ورزش کردن هم تنها بر سلامت جسمانی تان اثر نمی گذارد. ورزش برای قلب، ریه ها، اعضای دیگر، و البته از بین بردن مود بد کارآمد است.

پیاده روی جریان اکسیژن به سمت مغزتان را افزایش داده و به شما حس تازگی و طراوت می دهد. این کار همچنین کمک می کند تا اطلاعات را بهتر پردازش کنید که یعنی مزیت دوگانه دارد: هم حس طراوت و تازگی می کنید هم در حین راه رفتن فکر می کنید و برای مسائل و مشکلات به راه حل می رسید.

پرت کردن حواس

پرت کردن حواس تان با چیزی بهره ورانه یا چیزی که از آن لذت می برید می تواند راه عالی ای برای فرار از مود بد باشد. روی پروژه کاری تان تمرکز کرده و توجه تان را روی هرچه سریع تر و بهتر تکمیل کردنش بگذارید. سرگرمی ای را انجام دهید که خیلی وقت است به سراغش نرفته اید. سرگرمی جدیدی را امتحان کنید، چیزی که همیشه می خواستید تجربه اش را داشته باشید. فیلم مورد علاقه تان را ببینید یا کتاب مورد علاقه تان را مطالعه کنید. تمرکز کردن روی چیزی به ذهن تان فرصت می دهد تا ابرهای تیره و تار مود بد را کنار بزند.

انگیزه

گاهی اوقات مود بدمان تنها یک منشا خاص ندارد. می تواند به خواب بدی که دیشب دیدیم، کم‎خوابی، استرس زیاد یا اصلا همینطور از دست دنیا شاکی بودن ارتباط داشته باشد. وقتی مشکل خاصی برای حل کردن وجود ندارد و راه حلی برای خروج از مود بدتان ندارید، انگیزه دادن به خودتان را امتحان کنید. اهداف تان و مواردی که رویشان کار می کنید را به خودتان یادآوری کنید. به چیزهایی که رویشان کنترل دارید و قدم هایی که برای به واقعیت تبدیل کردن اهداف تان می توانید بردارید فکر کنید. وقتی دید کلی به حالی که دارید داشته باشید، متوجه می شوید که این مود  بد گذراست و باید مشتاق اتفاقات خوبی که در پیش دارید باشید.

بیرون بریزید

اکثر اوقات حس می کنیم باید مود بدمان را در خودمان نگه داشته و راجع به آن با کسی صحبت نکنیم. بسته به اینکه کجا هستید و چه می کنید این فکر ممکن است درست باشد. با این حال دیر یا زود باید آن را از خود بیرون بریزید. می توانید به جایی خلوت و امن بروید و فریاد بکشید یا نزد یک دوست مورد اعتماد رفته و درددل کنید.

مود بدتان فوری از بین نخواهد رفت، مخصوصا اگر تحت تاثیر افراد یا شرایط خارجی باشد. باید این مود بد را پردازش کنید، با احساسات منفی تان کنار بیایید و به خودتان اجازه دهید که مدتی ناراحت و دمغ باشید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید