۵ دلیل اینکه چرا میزتان نباید بهم ریخته باشد

آیا به محض اینکه سرکار می‌رسید احساس استرس و حواس پرتی می‌کنید؟ یکی از دلایل این امر که ممکن است به آن توجه نکرده باشید این است: نداشتن میزی تمیز سرکار.

احتمالا چنین چیزهایی را شنیده‌اید ” آره، میزم بهم ریختس ولی خودم می‌دونم چی کجاست” .این ایده که میز بهم ریخته چیز خوبی است میان برخی‌ها شایع شده اما موضوع این است که میز بهم ریخته اصلا خوب نیست و ما در ادامه قصد داریم ۵ دلیل عمده‌ی خوب نبودن آن را برایتان عنوان کنیم.

۱_باعث استرس می‌شود: وقتی روز را جوری شروع می‌کنید که حس می‌کنید از کارها عقب مانده‌اید بسیار ناامیدکننده است. این اتفاق به طور ناخودآگاه دقیقا وقتی با دسته‌های کاغذ روی میزتان روبه رو می‌شوید هم می‌افتد.

۲_باعث حواس پرتی می‌شود: بهم ریختگی باعث توقف جریان کار می‌شود. اگر می‌بینید چشم‌تان مدام این طرف و آن طرف میزتان بوده و روی چیزهای مختلف تمرکز می‌کند، همین هدر دادن وقت است. مهم‌تر از همه اینکه موجب وقفه می‌شود. این قضیه باعث کاهش بهره وری‌تان خواهد شد.

۳_باعث کثیفی می‌شود: به طور میانگین کیبورد یک اداره حدود ۷ هزار و ۵۰۰ باکتری روی خودش دارد. مراقبت از خودتان شامل مراقبت از سطوح کاری‌تان نیز می‌شود. میزی نامرتب و بهم ریخته می‌تواند، روی حال بد و مریضی شما تاثیر داشته و حس کنید که حالتان خوب نیست.

۴_باعث به خطر انداختن آبرویتان می‌شود: طبق آمار، اکثریت آمریکایی‌ها (۵۷ %) اعتراف کرده‌اند که همکاران‌شان را بسته به تمیزی و کثیفی محل کاری‌شان قضاوت می‌کنند. اگر در یک دفتر یا جای اشتراکی کار می‌کنید، میزتان بر وجهه‌ای که برای همکاران و رئیس‌تان دارید تاثیر گذار است. میز نامرتب و بهم ریخته می‌تواند نشان دهنده‌ی این باشد که شما هم نامرتب بوده و کارتان را به خوبی انجام نمی‌دهید؛ این تصویری نیست که شما بخواهید از خودتان در ذهن دیگران باقی بگذارید.

۵_باعث کاهش اعتماد بنفس می‌شود: علاوه بر اینکه بر تصویر شما در چشم دیگران تاثیر می‌گذارد، میز بهم ریخته می‌تواند بر تصویر شما در چشم خودتان هم تاثیر بگذارد. این مورد را دست کم نگیرید. اعتماد بنفس داشتن تاثیر عمیقی بر نحوه‎‌ی ارائه‌ی خودتان و دنبال کردن کارتان دارد. میزی تمیز و مرتب سرکار گامی آسان است که مزایای زیادی را بر زندگی حرفه‌ای شما دارد.

برای تمیز و مرتب نگه داشتن میز کارتان می‌توانید:

۱_ زمانی معین را به تمیز کردن آن اختصاص دهید. مثلا ۱۵ دقیقه در هفته یا آخر هر روز

۲_ وسایل را بر اساس اولویت استفاده‌شان بچینید. اگر چیزی را کمتر لازم دارید دورتر بگذارید. اگر چیزی را لازم ندارید دور بیندازید و اگر استفاده‌تان از یک چیز زیاد است آن را دم دست‌تان بگذارید.

۳_فایل‌ها و پوشه‌ها را مرتب کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید