۵ راز داشتن زندگی خوش اقبال

آیا فکر می کنید زندگی خوش اقبالی دارید یا بدشانسی یار همیشگی شماست؟

 

انواع دوگانه شانس و نحوه تاثیر گذاری آنها بر روی زندگی شما

 

در زندگی دو نوع شانس وجود دارد: شانس محض و شانس تصادفی

 

شانس محض: شانسی است که ناگهان اتفاق می افتد و شما را غافلگیر می کند. این شانس نیازمند مهارت یا آگاهی از جانب فرد نیست.

یک مثال از شانس محض:

برنده شدن در لاتاری یک شانس محض است. البته که بلیط را شما خریده اید، اما روی عددها تاثیری نگذاشته اید.

 

شانس تصادفی: شانس تصادفی زمانی است که شما به دنبال مزایای غیرمنتظره ای از شرایط هستید و از رویدادهای پیش بینی نشده بیشترین بهره برداری را می کنید.

یک مثال از شانس تصادفی:

پرواز خانمی چند ساعت تاخیر می خورد. او به جای اینکه بنشیند و مجله بخواند با مسافر دیگری مشغول صحبت می شود. بعد از چند ساعت صحبت کردن، مشخص می شود که هر دو زن به دنبال پیدا کردن مهدکودک خوبی در شهرشان هستند بنابراین تصمیم میگیرند مهدکودکی باز کنند.

در مثال شانس تصادفی، برخی ممکن است فکر کنند آنها به دلیل آنکه تاخیر خورده اند بدشانس هستند. اما آیا متوجه هستید که چطور یک زن از این تاخیر به نفع خود استفاده کرد؟

بهترین شانس، شانسی است که خودتان برای خود خلق می کنید. داگلاس مک آرتور

 

داشتن زندگی نیک اقبال ربطی به سرنوشت یا تقدیر ندارد. افراد خوش شانس، شانسان را خلق می کنند. افراد خوش شانس کارهایی برای جذب شانس به زندگی شان انجام میدهند. برای مثال ذهنیتی صحیح برای خودشان انتخاب میکنند تا پتانسیل یک موقعیت را ببینند. یا اینکه از یک رویداد تصادفی به نفع خود استفاده می کنند.

دکتر کریستین بوش محقق و نویسنده کتاب ذهنیت تصادفی: هنر و علم خلق شانس خوب  است. او چنین توضیح می دهد که روشهایی برای هدایت یک زندگی خوش اقبال وجود دارد.

 

۵ راز داشتن زندگی خوش اقبال

  • آستینها را بالا بزنید و دنیا را تجربه کنید

شانس یک انتخاب کنشگرایانه است. شما با نشستن روی مبل و انداختن پا روی پا و کاری نکردن خوش شانس نمی شوید. شما تنها زمانی خوش شانسید که برای آن آماده باشید. نستا جوجو ارسکین.

اگر رزومه خود را برای کسی نفرستید نمیتوانید انتظار پیدا کردن کار داشته باشید. اگر با کسی قرار نگذارید آیا شانسی برای پیدا کردن شریک زندگی خود دارید؟ پس چطور میتوانید انتظار یک زندگی نیک اقبال را دشته باشید اگر هیچ گاه خانه تان را ترک نکنید.

شانس در خانه تان را نمیزند تا از شما اجازه ورود بخواهد و با خبر برنده شدن در لاتاری شما را غافلگیر کند.

شانس یعنی تلاش سخت. یعنی حواس جمع بودن. خوش شانس بودن مستلزم هوشیاری از جانب شماست. مگر آنکه بخواهید همه چیز را به شانس بسپارید.

  • تجربیات خود را از جهان تغییر دهید

نسبت به موقعیتها پذیرا باشید. یاد بگیرید که وقتی شانس برایتان دست تکان می دهد و میخواهد توجه شما را به خودش جلب کند، آن را بشناسید . سالی کاسلو

حالا که وارد دنیا شده اید وقت آن است که درک خود را از آن تغییر دهید. اگر همیشه دنیا را به عنوان مکانی بد اقبال ببینید، هیچ گاه نسبت به امکان رقم خوردن اقبال نیک پذیرا نخواهید بود

  • از هر دستی بدهید از همان دست پس میگیرید

بخشنده باشید- کارمای نیک خود را افزایش دهید. کارما همیشه پشت سر ماست. هیچ راه فراری از آن نیست. سوال آن است که آیا میخواهید کارمای خوب دنبالتان باشد یا کارمای بد؟ تیموتی پینا

بخشیدن بهتر از گرفتن است. این جمله کلیشه ای است اما آیا وقتی به کسی هدیه می دهید حس بهتری ندارید؟ همه چیز به ذهنیت شما بستگی دارد. افراد کوته نظر که بخت خوب خود را با کسی سهیم نمی شوند وقتی دیگران در زندگی شانس می آورند، دچار حسادت می شوند. کسانی که اقبال نیک خود را تقسیم می کنند در شانس خوب دیگران نیز سهیم می شوند. قانونش ساده است. احتمال آنکه شما به کسی که در گذشته به شما کمک کرده کمک کنید بیشتر است. نشان دادن نگرش مثبت همان انرژی را به سمت شما برمیگرداند. در چرخه تکامل نیز مثالهایی از این موضوع وجود دارد. به اشتراک گذاری برای همگان مفید است. نژاد نئاندرتال به دلیل آنکه از دیگران دور بودند، از بین رفتند. اجداد کرومانیون ما زنده ماندند زیرا غذا، زبان و نکات مربوط به بقا را با دیگران سهیم شدند.

  • قلابتان را آماده کنید

محرکها را مشخص و نقاط را به هم وصل کنید. شانس روی هر چیزی تاثیر می گذارد، قلاب خود را همیشه آماده نگه دارید. در رودخانه ای که کمترین انتظار را از آن دارید، ماهی وجود دارد. اووید.

نمیتوانید بدون قلاب ماهی گیری انتظار گرفتن ماهی داشته باشید. زندگی خوش اقبال هم همین طور است. برای جذب شانس باید قلاب بیندازید.

  • بازی را ادامه دهید

تنها به این خاطر که اوضاع بر وفق مرادتان پیش نرفته تسلیم نشوید. بدانید همه چیز به هم مرتبط است. لئوناردو داوینچی

داشتن زندگی نیک اقبال به معنی برنده شدن در جایزه بزرگ و بازنشسته شدن و سپری کردن مابقی زندگی خود در مکانهای لوکس نیست. بلکه به معنای تنیدن تارعنکبوتی از ارتباطات است که عمری دوام داشته باشد. به پیوندهای ضعیفتر زندگی خود توجه کنید. ممکن است تارهایی به نقاط دورتر بتنید که بعدها به دردتان بخورند. حلقه دوستان و خانواده شما همه چیز را درباره شما می داند و ارتباطات آنها شبیه ارتباطات شماست. این آشنایان دورتر شما هستند که همیشه آنها را نمی بینید و در عین حال ممکن است موقعیت های جدیدی برای شما داشته باشند. کاری که باید بکنید تنیدن بیشتر و بیشتر شبکه ارتباطی تان است. شما باید ارتباط برقرار کنید، کارمای خوب بسازید و در نتیجه شبکه ای حمایتی برای خود خلق کنید.

هر چه ارتباطات بیشتری برقرار کنید، موقعیت های بیشتری برای شانس تصادفی دارید

سخن آخر

زندگی پر از برخوردهای تصادفی، رویدادهای غیرمنتظره، تصادفها و تاخیرهاست که کنترلی بر روی هیچ یک نداریم. اما میتوانیم به هر واقعه نگاه کنیم و در آن چیزی به نفع خود بیابیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید