۵ رفتار مهم برای داشتن روابطی شاد

فکر می‌کنید وقتی بزرگ‌ترین مطالعه‌ی شادی روی ۲۰۰ مرد در طی ۷۵ سال صورت گرفت، چه چیزی بزرگ‌ترین عامل سلامت و رضایت از زندگی بود؟« شادی عشق است.»

تعجبی نیست که پس از آن هم دانشمندان دهه‌ها را صرف این کردند تا متوجه شوند چطور روابط عاشقانه بیشتر جواب داده و به طول می‌انجامد و تمام این مطالعات موجب پدید آمدن کلی مقاله و مطلب و تحقیق شده‌.خود همین وفور راه حل و مشاوره هم به نوعی چالش برانگیز است.

خوشبختانه پروفسور برایان اوگالسکی بیش از ۱۰۰۰ مطالعه در طی ۵۰ سال اخیر را جست‌و‌جو و کاوش کرده و سرجمع به ۱۷ راهکار خوب رسیده که ماهم در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین و موثرترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم

۱-راحت بودن: خیلی هم مایه‌ی تعجب نیست که یکی از رازهای روابط طولانی مدت و شاد این است که هر دو طرف در مورد افکار و احساسشان با یک‌دیگر راحت بوده و آن‌ها را با یک‌دیگر در میان می‌گذارند.

۲- مثبت‌گرایی: مثبت‌گرایی باعث می‌شود که کنار هم بودن و با هم نشست و برخواست کردن راحت‌تر بوده و افراد آسان‌تر از پس مسائل بر بیایند.

۳- دادن این اطمینان که شما متعهد هستید: فکر نکنید که چون هردویتان حلقه دردست دارید و وام خانه‌تان را باهم می‌پردازید لازم نیست که به طور شفاهی هم به هم‌دیگر اظهار تهعد کنید.

۴- تقسیم وظایف: یک رابطه‌ی طولانی مدت پروژه‌ای مشترک است که نیازمند تلاش از سوی هر دو طرف است و این موضوع باید در کارهای روزمره هم بازتاب پیدا کند.خیلی مهم است که کارهای خانه و مسئولیت‌ها به طور برابر تقسیم شوند.

۵- داشتن شبکه‌ی اجتماعی مشترک: منظور این نیست که حساب اینستاگرام مشترک داشته باشید.این اصلا به شبکه‌های اجتماعی و دنیای تکنولوژی ارتباطی ندارد.داشتن زندگی‌های جداگانه منجر به جدایی می‌شود.حواستان باشد که نه تنها کارها را تقسیم کرده و در آن‌ها با یک‌دیگر شریک شوید، بلکه در مورد آدمها هم همینطور باشید. تلاش کنید که در یک‌سری از فعالیت‌هایتان، دوستان و خانواده‌ی شریک‌تان را هم بگنجانید.

افرادی که در این استراتژی‌ها استفاده می‌کنند نه تنها راضی‌تر بوده و به رابطه‌ متعهد‌تر می‌شوند، بلکه پس از سال‌ها همچنان به عشق ورزیدن ادامه می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید