۵ سوالی که کمک می‌کنند به سرعت، میزان هوش دیگری را اندازه‌گیری کنید

سوالاتی هستند که به ما کمک می‌کنند وارد ذهن دیگران شده و متوجه شویم که با چه جور آدمی در ارتباط هستیم. این سوالات نه تنها کمک به شناختن کسانی که می‌شناسید می‌کنند، بلکه در شناختن کسانی که به تازگی دیده‌اید هم موثر هستند.

در رویای آنلاین، ما تضمین می‌کنیم که اگر این سوالات را از مخاطب خود بپرسید، چیزهای جالبی در مورد آنها متوجه می‌شوید. و اگر به طور شانسی افکار آنها با شما مطابقت داشت، احتمال این وجود دارد که آن فرد همانی است که به دنبالش هستید.

۱_”معمولا چطور وقت می‌گذرانی؟” این سوال موارد زیر را برایتان روشن می‌کند:

_عادات فرد

_شخصیتش (مثلا تنبل است، غرغرو است، خوشبین است یا غیره)

_سطح درآمدش

_تعداد دوستانش

_سرگرمی‌های فرد و اینکه در کل چقدر جالب است

۲_”اگر یک میلیارد دلار داشتی، چطور خرجش می‌کردی؟” این سوال موارد زیر را برایتان روشن می‌کند:

_ارزش‌های زندگی فرد و اولویت‌هایش

_آنچه در زندگی ندارد

_میزان خودخواهی

_آرزوها

_اصول اخلاقی و سطح هوش

۳_سوال بعدی باید سوالی برانگیزنده باشد. موضوعی را مطرح کنید که بحث برانگیز باشد. مثلا از طرف مقابل راجع به دیدگاه‌هایش نسبت به احزاب سیاسی سوال کنید، درمورد گیاه خواران یا فمنیست‌ها. اگر بتوانید متوجه شوید که آنها چطور با ایده‌هایی که ضد ایده‌های خودشان است کنار می‌آیند خیلی خوب است. این کار همچنین در درک موارد پایین نیز به شما کمک خواهد کرد.

_جهان بینی کلی فرد

_هوش فرد چقدر قوی است

_آیا مستعد خشونت هستند

_آیا فرد دوست دارد کلی چرت و پرت بگوید و از استدلال‌های خودش هم نمی‌تواند نتیجه گیری کند

_چقدر نسبت به دیدگاه‌های دیگران صبور هستند

_آیا در بحث‌ها مطمئن هستند

_آیا گول زدن این فرد آسان است

_آیا به طور کلی فکر و دیدگاهی از خودشان دارند

۴_مرحله‌ی بعدی شامل پرسیدن سوالی می‌شود که به حل یک نوع مععظل اخلاقی کمک می‌کند. مثلا می‌توانید سوالی این چنینی بپرسید ” اگر توانایی نامرئی بودن داشتی، آیا همچنان ملزم به پیروی از هنجارهایی که به طور کلی پذیرفته شده‌اند بودی؟؟”

_در این مورد، گوش کردن به استدلال و دیدگاه‎‌های فرد به منظور فهمیدن اصول آن فرد و اینکه آیا اصولش با اصول شما سازگاری دارد، جالب خواهد بود.

۵_ “اگر می‌توانستی، چه چیزی را در دنیا تغییر می‌دادی؟” این آخرین سوال لیست ماست. به چیزهایی که طرف مقابل دوست دارد” تغییر دهد” توجه کنید. این کمک می‌کند متوجه شوید که بیشتر بر  چه چیزهایی تاثیر دارد و چه دوره‌ای بیشتر مدنظر اوست – گذشته، حال، آینده – و همچنین متوجه موارد پایین هم خواهید شد:

_میزان خودخواهی فرد

_چقدر ذهن و فکرشان جهانی می‌اندیشد

آیا فکر می‌کنید این سوالات در شناخت افراد به شما کمک خواهند کرد؟ کدامیک از آنها جالب‌تر بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید