۵ موردی که رضایت بیشتری به زندگی‌تان می‌آورند

زندگی در شهر می‌تواند بسیار شلوغ و پر تنش باشد. با این حجم از ترافیک باید سر وقت به دفتر کارتان برسید، بعد باید مطمئن شوید که کارها را سر ضرب العجل خودشان تمام می‌کنید. بعد هم لیستی از کارهای شخصی خودتان است که باید به آنها رسیدگی کنید.

در طی ۲۴ ساعت، مدام درگیر این چیز و آن چیز هستید و وقتی بالاخره می‌نشینید تا شام بخورید، متوجه می‌شوید که دقت کافی برای رسیدگی به خودتان و نیازهایتان ندارید. این روند می‌تواند روزها و هفته‌ها ادامه پیدا کند و شما هیچگونه حس رضایتی از زندگی‌تان نداشته باشید.

بنابراین برای اینکه حس آرامش بیشتری داشته و حس کنید کارهای بیشتری را برای خود و در زندگی‌تان محقق کرده‌اید، در ادامه مواردی را به شما معرفی می‌کنیم که با عمل به آنها می‌توانید از آنچه که دارید احساس رضایت پیدا کنید و حس بهتری داشته باشید.

۱_با یک دوست یا فامیل ارتباط برقرار کنید

گاهی اوقات بهترین رفقایمان مثل خودمان کمی سرشان شلوغ می‌شود و با گذشت زمان کم‌تر همدیگر را می‌بینیم تا جایی‌که یک سال می‌گذرد اما شما یک بار هم رو در رو با هم صحبت نکرده‌اید.

پاسخ حل این مشکل شبکه‌های اجتماعی نیست. باید این پروسه را واقعی کرده و برای دیدن همدیگر وقت بگذارید. به یاد داشته باشید که زندگی بیش از حد کوتاه است.

william chapik در مطالعه‌ی روابط دوستانه به این نتیجه رسیده که نه تنها افراد وقتی با دوستان‌شان هستند سلامتی و روحیه‌ی بهتری دارند، بلکه اعتمادبنفس‌شان نیز افزایش پیدا کرده و طولانی‌تر عمر می‌کنند.

وقت گذراندن بعد از کار با دوستان‌تان احساس شادی و رضایت بیشتری به شما القا خواهد کرد. این کار خیلی بهتر از هدر دادن وقت با لوازم الکترونیکی است!

۲_فعالانه در کارهای بشر دوستانه شرکت کنید

یک چیزی که باید خیلی زود در زندگی متوجه آن بشوید این است که پول پاسخ تمام نیازهایتان نیست. باورتان بشود یا نه، اما فارغ از خود بودن احساس عالی‌ای است. با این حال پول خرد دادن به افراد بی خانمان این حس را القا نمی‌کند. باید دلیلی پیدا کنید که عمیقا به آن اهمیت دهید و بعد در بقیه‌ی عمرتان با تمام وجود به آن متعهد باشید. این کار به شما این شانس را می‌دهد تا ببینید چطور اعمال کوچک مهربانانه‌ی شما، تاثیرات شگرفی هم در خودتان و هم در جامعه می‌گذارد.

وقتی شاهد نتایج باشید، هیچ گاه این کار را متوقف نخواهید کرد و زیبایی ماجرا هم در همین است. همیشه موضوع مالی نیست. به یاد داشته باشید که اندکی از وقت و انرژی شما، می‌تواند زندگی را برای دیگری تغییر دهد.

۳_خواندن کتابی را به پایان برسانید

مطالعه ذهن را تحریک می‌کند.مطالعه باعث کاهش استرس، بهبود دایره لغات و دانش‌تان نیز می‌شود.مطالعه همچنین می‌تواند روی تمرکز و مهارت‌های ارتباطی هم تاثیر مثبت بگذارد.

دلیل اینکه نخواستیم خواندن کتاب را شروع کنید این است که کامل کردن خواندن یک کتاب رضایت بخش‌تر از نصفه و نیمه خواندن آن است. پس کتابی برداشته و این کار را به عادت زیبایی برای خودتان تبدیل کنید.

۴_منزل‌تان را بازسازی، اصلاح یا باز طراحی کنید

اگر در خانه یا در یک آپارتمان ۲ خوابه زندگی می‌کنید فرقی ندارد، بالاخره زمانی می‌رسد که دیگر تحمل دیوارها را ندارید، سالها گذشته و شاید الان بهترین زمان برای بازطراحی منزل‌تان باشد.

این کار مود و روحیه‌تان را بسیار مثبت کرده و بهبود می‌بخشد. جابه جا کردن وسایل و مبلمان می‌تواند حس و ظاهر آن را کاملا تغییر دهد، انگار که تازه به خانه آمده‌اید!

۵_ورزش کنید یا به کلوپ ورزشی ملحق شوید

ورزش کردن راهی عالی برای هدایت انرژی‌تان در مسیر درست است. اگر کارتان از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است، پس باید جدا به فکر فعالیت فیزیکی‌تان باشید. اینکه سرکار فقط نشسته باشید تنها سایز کمرتان را اضافه می‌کند.

می‌شود مدت‌ها در مورد اینکه چطور غذای سالم و ارگانیک خوردن می‌تواند زندگی‌تان را نجات دهد صحبت کرد. اما ختم کلام این است: ورزش روزانه درمان واقعی‌ای است که به آن احتیاج دارید.

با گذشت زمان، همه‌مان پیرتر می‌شویم، کاری که امروز با بدن‌تان می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند که در سالهای پیش رو سالم بمانید. بنابراین متناسب باشید، قدم بزنید و اگر می‌توانید بدوید. ورزش کردن نه تنها ظرفیت کلی‌تان را به عنوان یک انسان افزایش می‌دهد، بلکه باعث می‌شود خوب بنظر رسیده و نقاط قوت‌تان را بشناسید.

این روزها راضی بودن با آنچه که دارید می‌تواند مشکل ساز باشد. با این حال آمیختن خود واقعی و آرام‌تان با محیط طبیعی، می‌تواند در انتخاب‌هایتان بهتر به شما کمک کند.

امیدواریم که به موارد گفته شده عمل کرده و شاهد تغییراتی که توسط آنها ایجاد می‌شود باشید. شاید پس از آن بتوانید این راهکارها را به دیگری هم معرفی کنید.

به بیان مارتین لوتر کینگ جونیور:ما باید ناامیدی ممتد و بی اندازه را بپذیریم، اما هیچ گاه امید بی انتهای‌مان را از دست ندهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید