۶ نشانه‌ی اینکه شما دیگر عاشق نیستید

گاهی اوقات پیش می‌آید که یک زوج همدیگر را دوست دارند ولی دیگرعاشق هم نیستند. مثلا یک طرف می گوید:” دوست ندارم هیچ اتفاق بدی برات بیوفته، ولی دیگه احساساتم مثل قبل نیست” یا اینکه” البته که دوست دارم، هرچی نباشه ما باهم بچه داریم”.

عشق از دست رفته را سخت می‌توان برگرداند، اگر یک طرف رابطه هم عشقش را از دست داده باشد- غیر ممکن نیست – اما سخت است که دوباره همان حس و حال برگردد. اگر هم از اول هیچ کدام از طرفین عاشق نبوده باشند هم، خیلی بعید است که بتوان عشق ایجاد کرد. برخی افراد بخاطر یک سری از رفتارهای‌شان بهانه آورده وعاشق نبودن شان را انکار می‌کنند و ما درادامه قصد داریم علائمی که نشان می‌دهند شما دیگر عاشق طرف مقابل‌تان نیستید را برای‌تان عنوان کنیم تا شاید بتوانید بهتر تصمیم گرفته و به نتیجه برسید.

۱-بی‌علاقگی: زوج‌هایی که عاشق یکدیگر هستند، انرژی دارند تا کارها را با یکدیگر انجام دهند. آنها دوست دارند شریک‌شان را راضی نگه داشته و به دنبال راه‌های جالب و هیجان انگیز برای درگیر کردن آنها هستند. اگر نمی‌خواهید دنیا را با شریک‌تان زیر پا بگذارید، شاید دیگر همراهی آنها را در زندگی‌تان نمی‌خواهید.

۲-فاصله: زوج‌هایی که عاشق یکدیگر هستند دوست دارند که تا جای ممکن کنار شریک‌شان باشند، اکثرشان نمی‌توانند صبر کنند تا از سرکار به خانه برگردند و مشتاق‌اند که هرچه سریع‌تر اخر هفته برسد تا بتوانند کنار هم  باشند. آنها به یک وعده ی ساده‌ی بیرون هم راضی هستند. اما اگر به طور مداوم از شریک‌تان دوری می‌جویید، شاید دلیلش این باشد.

۳-نزدیکی فیزیکی: افرادی که عاشق هستند از دیگران روابط جنسی بیشتری دارند. آنها دوست دارند که شریک‌شان را راضی نگه دارند و کاری کنند که او حس خواسته شدن، زیبا بودن و با ارزش بودن داشته باشد. آنها از راضی کردن احساس رضایت می‌کنند. اگر دیگر علاقه‌ای به نزدیکی نداشته و از این کار اجتناب می‌کنید، شاید نشانه‌ی این باشد که مشکل جدی‌ای وجود دارد.

۴-تمرکز: زوج‌هایی که عاشق هستند روی یکدیگر تمرکز دارند. آنها مدام به فکر طرف مقابل بوده و بی‌دلیل برای‌شان کادوها کوچکی می‌آورند تا نشان دهند که به فکرشان بوده‌اند. آنها وقتی حس می‌کنند شریک‌شان ناراحت است نگرانی و احساسات خود را ابراز می‌کنند و سعی می‌کنند تا جایی که می‌شود مشکل را سریعا برطرف کنند. اگر خیلی به طرف مقابل فکر نمی‌کنید، شاید دیگر عاشق نیستید.

۵-ارزش: زوج‌هایی که عاشق یکدیگر هستند ارزش طرف مقابل را دانسته و از اینکه چنین کسی را پیدا کرده‌اند احساس خوش شانسی می‌کنند. درست یا غلط، آنها تمایل دارند فکر کنند که نیمه‌ی گم شده‌شان را پیدا کرده‌اند. اگر حس می‌کنید که شریک‌تان هم یکی هست مثل بقیه، پس احتمالا عاشق نیستید.

۶-احترام: افرادی که عاشق هستند به طرف مقابل‌شان احترام می‌گذارند. آنها را ستایش کرده و از تلاش‌هایشان حمایت می‌کنند. این افراد درست گوش داده، مذاکره کرده و از خودشان سازگاری نشان می‌دهند. دیکتاتوری‌های کمتری در رابطه بوده و همه چیز بیشترکارگروهی است. اگر جوری با شریک‌تان رفتار می‌کنید که انگار خیلی مهم نیست و حرفش ارزشی ندارد، شاید دیگر عاشق نیستید.

داشتن یکی یا چند تا از این ویژگی‌ها تضمین عاشق نبودن شما نیست، ولی اگر چنین است، باید آن را جدی بگیرید. شاید رابطه‌تان لب مرز باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید