۵ نشانه اینکه با خود صادق نیستید و هیچ گاه متوجه آن نشده اید

آیا خودتان را می شناسید؟ بله البته که نام، سن و بسیاری موارد دیگر را می دانید. اما آیا هویت درونی تان را می شناسید؟

دانستن اینکه چه کسی هستید و اهل کجایید یک موضوع است اما درک هویت تان به شکل مستقل از دیگران ممکن است دشوار باشد. شاید متوجه نشوید اما هر کسی را که می بینید میتواند روی شما اثری بگذارد و اگر مراقب نباشید بخشی از کاراکتر شما را تغییر می دهد.

کم کم به این تغییرات می چسبید و اجازه می دهید تا بخشی از وجودتان شوند. وقتی این اتفاق بیفتد دیگر حقیقتا با خودتان صادق نخواهید بود.

از کجا میدانید حقیقتا چه کسی هستید؟از کجا میدانید واقعا رنگ قرمز را دوست دارید؟ شاید سلیقه شخص دیگری را بدون آنکه بدانید گرفته باشید. شما میتوانید در حالیکه از برنامه های ورزشی بیزارید آنها را تماشا کنید یا در حالی که ترجیح میدهید ماهی گیری کنید به رویدادهای اجتماعی بروید.

از کجا میتوانید بفهمید که با خود واقعی تان صادق هستید؟ در زیر به چند روش اشاره می کنیم.

  • به جای فرد دیگری زندگی می کنید

اولین نشانه واضح است. وقتی با خودتان صادق نیستید با اهداف، رویاها و خواسته های فرد دیگری صادقید. شما نقشی که والدین تان به شما دیکته کرده اند را پذیرفته اید یا کارهای اجتماعی که همسرتان از شما میخواهد را انجام می دهید در حالیکه در خفا با این کارها مخالفید.

در هر صورت، خط مشی ای که دنبال می کنید آن خط مشی ای نیست که برای خودتان ترسیم کرده اید و طبیعی به نظر نمی رسد. شاید هیچ گاه متوجه نشده باشید که ایده های آنها مال شما نیستند. شما یک کپی از فرد یا افراد دیگری هستید.

  • به دنبال راضی کردن دیگران هستید

آیا میخواهید همیشه همه را خوشحال کنید؟ شما نمیتوانید همیشه مردم را از خود راضی نگه دارید. وقتی تلاش می کنید تا تایید همه را بدست بیاورید خودتان را کوچک می کنید و به سلامتی تان آسیب می زنید. شما با خودتان و کسی که رویاهایی برای خودش دارد صادق نیستید.

این رویاها محقق نمی شوند زیرا سرگرم بله گفتن به دیگران هستید و نه گفتن را نمی آموزید. ادامه دادن این روش به بن بست منتهی می شود و شما را تبدیل به پوسته ای از یک انسان می کند.

  • از اینکه دیگران درباره شما چه می گویند نگران می شوید

اگر مرتبا نگران آن هستید که دیگران درباره شما چه فکری می کنند یا چه می گویند با خودتان صادق نیستید. بله ما باید تا حدودی خودمان را خوب جلوه بدهیم اما نه در حدی که باورها و استانداردهای اصلی خود را فدا کنیم. گاهی اوقات باید فکر دیگران را نادیده بگیریم و رویاهای خود را دنبال کنیم

  • به خودتان زیاد فشار می آورید

وقتی از همه جهت کشیده می شوید و همزمان با هم چند کار را انجام می دهید، از خودتان مراقبت نمی کنید. ما به یک دلیل مسئولیتهای زیادی را متقبل می شویم. میخواهیم در کمیت و نه کیفیت کارمان قدرتمند جلوه کنیم. ممکن است در نگاه دیگران مانند یک نیروگاه به نظر برسیم اما از فشار زیاد له شده ایم. برای اینکه با خودمان صادق باشیم باید با دقت پروژه های کاری خود را انتخاب کنیم و تصمیم بگیریم که کدام یک ارزش وقتی که روی آنها می گذاریم را ندارند.

  • توسط افراد سمی احاطه شده اید

یکی از نشانه های اصلی اینکه با خودتان صادق نیستید آن است که همیشه با افرادی ارتباط دارید که منفعتی برای شما ندارند. آنها افراد سمی ای هستند که انرژی حیاتی تان را تخلیه و شما را همانند خود می کنند. اگر دور و ورتان را افراد نادرستی احاطه کرده اند، شانس اینکه از دست بروید و وارد جمع آنها شوید بالاست.

آیا واقعا خودتان را می شناسید؟

آیا با خودتان صادق هستید؟ آیا کارهایی را که باعث شادی و رضایتتان در زندگی می شود انجام می دهید ؟ اگر به جای دیگران زندگی می کنید و دائما آنها را مورد حمایت خود قرار می دهید، جز اینکه هوادار دیگران باشید چیزی نیستید.

اگر این طور است وقت آن رسیده که زندگی تان را پس بگیرید و اهداف و رویاهایتان را از نو کشف کنید.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید