۶ استراتژی برای افزایش بهره‌ وری در محیط کار

0
142
۶ استراتژی برای افزایش بهره‌ وری در محیط کار

۶ استراتژی برای افزایش بهره‌ وری در محیط کار

کارمندان بهره ور و رضایت مند به رشد شرکت کمک می کنند، درحالیکه عدم بهره وری در محل کار باعث ­خسارت به سود شرکت می شود. حتی متعهدترین و فداکارترین کارمندان هم ممکن است بهره وری شان را از دست بدهند و همین دلیل خوبی برای این است که صاحب هر شرکتی باید برای انگیزه دادن به کارمندان و تقویت بهره وری شان وقت بگذارد. در ادامه، استراتژی های به شدت کارآمد که در زمینه ی افزایش بهره وری در شرکت موثر هستند را آورده ایم:

۱- جلسه های بی فایده را برگزار نکنید

همکاری و ارتباط گاه و بی گاه باعث موفقیت یک شرکت می شود، اما جلسه گذاشتن تنها راهکار نیست. بیخود جلسه گذاشتن می تواند وقت همه را تلف کند. جلسات همیشه باید تنها برای بحث راجع به موضوعات مهم و ضروری برگزار شوند. همچنین از آنجایی که جلسات حوصله ی کارمندان را سر می برند، جلسات را حتما با موضوع و برنامه ی مشخص برگزار کنید.

۲- از تکنولوژی مدرن بهره بجویید

احساس نوآوری نداشتن حین استفاده از تکنولوژی نه چندان پیشرفته طبیعی است. بی شک تکنولوژی قدیمی برای به انجام رساندن یک کار نیازمند وقت و انرژی بیشتری می باشد. شرکت ها می توانند با استفاده از نرم افزارهای مدرن بهره وری را افزایش بدهند. این کار باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شده و به کارمندان اجازه می دهد تا روی مسائل مهم تر تمرکز کنند. به علاوه، استفاده از آخرین تکنولوژی های روز می تواند در هر گام از یک کار کمک کنند باشد- از مدیریت پروژه گرفته تا بازاریابی ایمیلی.

۳- به نمایش گذاشتن پوسترهای انگیزه بخش

پوسترهای انگیزه بخش منبع عالی ای از انگیزه و تشویق هستند. به نمایش گذاشتن جملاتی مثل “در میان هر سختی ای فرصتی نهفته است”، آن هم در جایی که کارمندان کار می کنند، ایده ی فوق العاده ای است. شما خودتان به راحتی می توانید با نرم افزارهای طراحی، پوستر طراحی کنید.

۴ـ پاداش

وقتی تلاش های آدم دیده شده و پاداش بگیرد، فرد احساس انگیزه می کند. این کار حتی کمک می کند که افراد دفعه ی بعد بهتر عمل کنند. مدیران شرکت ها یا صاحبان کسب و کار باید از آنچه موجب انگیزه دادن به کارمندان شان می شود آگاه باشند.پاداش تعیین کردن به شدت همه را تشویق می کند تا بهره ورتر باشند.

۵- جریان کار سازمان دهی شده

رایج ترین شکایت کارمندان عدم مدیریت صحیح در محیط کاری است. سیستمی که بتواند حجم کاری و پاسخگویی کارمندان را پیگیری کند می تواند شما را از این مشکل نجات دهد.

اغلب اوقات بهره وری وقتی دچار مشکل می شود که مدیران از آنچه که کارمندان درحال حاضر مشغول کار بر روی آن هستند بی خبراند. سازمان دهی یک جریان کار مناسب با کمک به هم سو بودن کل تیم می تواند تغییر زیادی در بهره وری ایجاد کند.

۶- نمایندگی دادن

با آموزش نحوه ی نمایندگی دادن به مدیران، می شود بهره وری را به میزان چشم گیری افزایش داد. این کار باعث می شود که افراد بهتر کار کرده و کیفیت رهبری مدیران افزایش پیدا کند. در این حین نوعی حس استقلال در میان کارمندان ایجاد شده و همین بیشتر به آن ها قدرت می دهد. این کار همچنین راهی فوق العاده برای ایجاد اعتماد نیز می باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید