۶ تفاوت افراد اپن مایند و کلوز مایند

1
6226

۶ تفاوت افراد اپن مایند و کلوز مایند

افرادی که اصطلاحا کلوزمایند هستند یا ذهن بسته‌ای دارند اغلب با سورپرایز‌ها و تفاوت‌ها در کشمکش هستند. هر چیزی که خارج از هنجار باشد برای آنها دشوار بوده و همین باعث می‌شود که خیلی تمایل به تجربه‌ی چیز‌های جدید نداشته باشند. برعکس، افراد اپن مایند یا کسانی که ذهنی باز دارند راحت‌تر پذیرای ایده‌های جدید هستند که همین هم برایشان سبک زندگی‌ای ریلکس‌تر به همراه می‌آورد. اگر نمی‌دانید بیشتر کلوزمایند هستید یا اپن مایند، ویژگی‌هایی که در ادامه بهتان معرفی می‌کنیم به شما کمک خواهند کرد که بهتر تشخیص بدهید.

 1. توانایی‌های خلاقانه

افراد اپن مایند عموما خلاق‌تر از افراد کلوزمایند هستند. آن‌ها بیشتر کنجکاو یادگیری چیز‌های جدید بوده و اغلب به هنر علاقمندند. مطالعه‌ای که اخیرا انجام شد نشان داد که توانایی افراد کلوز مایند در تصور چند چیز بطور همزمان پایین‌تر است. به شرکت کنندگان عکس سبزی مقابل یک چشم و عکس قرمزی مقابل چشم دیگر‌شان نشان داده شد و افراد اپن مایند توانستند روی هر دو تمرکز کنند اما افراد کلوز مایند دائما ذهن‌شان بین این دو در حال جابجایی و سوئیچ کردن بود.

 1. استدلال و منطق

نمی‌توانید برای یک فرد کلوز مایند دلیل و برهان بیاورید چرا که آن‌ها نسبت به احتمالات جدید گشاده نیستند. این افراد اغلب فکر می‌کنند که حق با آنهاست حال آنکه افراد اپن مایند این احتمال که ممکن است آنها در اشتباه باشند را نیز در نظر می‌گیرند. افراد کلوز مایند وقتی به چیزی مثل این بچسبند تمام چیز‌های مرتبط با آن را قبول می‌کنند و اصلا پذیرای تفکرات و دیدگاه‌های دیگر نیستند حال آنکه افراد اپن مایند پذیرای دیدگاه‌ها و مفاهیم دیگر هم هستند، حتی اگر با آنها موافق نباشند.

 1. کنار آمدن با تغییر

کنار آمدن با تغییرات برای افراد کلوز مایند دشوار‌تر است. آنها اغلب جهان بینی سختی دارند و به چیز‌ها و مسائل مختلف عادت می‌کنند. آنها احتیاج دارند که تا جایی که می‌شود همه چیز را کنترل کنند و وقتی تغییر بزرگی در زندگی‌شان اتفاق بیوفتد به شدت استرسی می‌شوند. وقتی چیزی کاملا با عقل آن‌ها جور در نیاید دیوانه می‌شوند حال آن‌که بر عکس افراد اپن مایند پذیرای تجربیات جدید بود و نسبت به چیز‌های ناشناخته هیجان زده می‌شوند.

 1. نظرات و قضاوت

افراد کلوز مایند معمولا بیشتر صاحب نظر هستند که همین باعث می‌شود قضاوت منفی‌ای نسبت به دیگران داشته باشند. برای آن‌ها همیشه یک جواب یا یک احتمال ممکن است و نمی‌توانند بپذیرند که همه‌ی آدم‌ها شکل آنها تفکر و رفتار نمی‌کنند و بنظر آنها نظری که خلاف نظر آنها باشد بد است. در واقع آنها با مخالفت کردن موافق نیستند.

 1. کنجکاوی

افراد اپن مایند مجذوب جنبه‌های مختلف زندگی بوده و تا آنجا که بتوانند یاد می‌گیرند تا کنجکاوی‌شان ارضا شود. از سوی دیگر یادگیری چیز‌های جدید برای افراد کلوز مایند می‌تواند ترسناک باشد، آن‌ها معمولا برای یادگیری چیز‌های جدید از منطقه‌ی امن‌شان خارج نمی‌شوند تا بتوانند از خود‌شان محافظت کنند. به عنوان مثال افراد کلوز مایند ممکن است با خواندن تاریخ یا علوم مشکل داشته باشند چون خلاف برخی باور‌هایشان است، اما افراد اپن مایند می‌پذیرند که ممکن است چندین احتمال وجود داشته باشند و ممکن است هیچوقت جواب درست را به طور قطع متوجه نشوند.

 1. شادی

افراد کلوز مایند معمولا خیلی به خود‌شان سخت می‌گیرند و حس می‌کنند که همه چیز باید یک طور خاص و مشخص باشد. وقتی واقعیت با انتظارات آنها جور در نمی‌آید، آنها احساس سرخوردگی کرده و از دست خود‌شان عصبانی می‌شوند. افراد اپن مایند هم ممکن است از یک سری تجربیات زندگی احساس سرخوردگی کنند، اما معمولا می‌توانند از ماجرا گذشته و سریع‌تر به جلو قدم بردارند.

 

یک دیدگاه

 1. قطعا این دو مورد در مضوعات مختلف متفاوت هست و هر دو نقاط منفی و مثبتی دارند
  فارغ از اینکه بخوام بگم کدوم بهتره.
  اما اینجا کاملا یکطرفه قضاوت شد. در نتیجه مطلب به درد بخوری نبود

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید