۶ فاکتوری که در مسیر رسیدن به هدف موجب پشتکار می‌شوند

استقامت یا پشتکار، استقرار در کار کردن به سوی اهداف‌تان علیرغم موانع است. این کلمه را همچنین می توان به معنای کار کردن به سمت رویاها/اهداف علیرغم نرسیدن به موفقیت تعریف کرد. کسانی که تسلیم می شوند این کار را انجام می‌دهند چون استقامت و پشت‌کار ندارند. واقعا هم سخت است که پس از مدت‌ها تلاش و نرسیدن به آنچه که انتظارش را داشتی، شوق و انگیزه‌ات را از دست ندهی. یا به بیان ساده تر، استقامت داشتن سخت است.

هر چند که برای موفقیت در زندگی باید پشتکار را در آغوش کشید. باید تا زمان رسیدن به اهداف به تلاش ادامه داد. باید تا زمان رسیدن به موفقیت پشتکار داشت. اگر پشتکار داشته باشید به هر چیزی می‌توانید برسید. در ادامه فاکتورهایی را به شما معرفی می‌کنیم که علی رغم سختی کار و موانع، باعث می‌شوند در مسیرتان به سمت موفقیت ثابت قدم بمانید.

 

١_ وقتی گزینه‌ی دیگری ندارید

افرادی که گزینه‌های دیگری ندارند معمولا پشتکار دارند، چون چیز دیگری ندارند که روی به سمت آن کنند. ولی از آن سو افرادی که میزان نامحدودی از گزینه‌ها پیش رویشان است خیلی بر روی هدف خاصی متمرکز نمی‌شوند؛ چرا که وقتی حس می‌کنند رسیدن به فلان هدف دشوار است هدف‌شان را تغییر می‌دهند. بنابراین اگر می‌خواهید پشتکار از خودتان نشان دهید، سعی کنید که گزینه‌ی دوم یا چندمی برای خودتان نداشته باشید، فقط یک گزینه داشته باشید و خودتان را وقف آن کنید.

 

٢_گفتار مثبت

بسیاری از افرادی که تا زمان رسیدن به اهداف‌شان از خود استقامت نشان ‌می‌دهند اغلب خودشان را تشویق می‌کنند. وقتی ذهن پر از افکار منفی باشد نمی‌شود به ادامه‌ی کار امیدوار بود. برای اینکه علاقه و تلاش‌تان را در طی سختی حفظ کنید، باید همواره با جملات مثبت خودتان را تشویق کنید. به خودتان بگویید که یک برنده هستید و هیچ چیز باعث نمی‌شود که تسلیم شوید. گفتار مثبت داشتن استقامت و پشتکارتان را بالا می برد چون موجب افزایش عزت نفس‌تان شده و باعث می‌شود دشواری‌ها را خیلی برای خودتان به غول تبدیل نکنید.

 

٣_صبر

صبر و پشتکار دو فاکتوری هستند که در کنار هم حرکت می‌کنند چرا که یک فرد ناشکیبا نمی‌تواند استقامت هم داشته باشد. در هنگام نشان دادن پشتکار از خود باید توجه داشته باشید که ممکن است رسیدن به اهداف‌تان طول بکشد. بنابراین باید برای صبوری هم تلاش کنید تا در میانه‌ی راه خستگی بر شما غلبه نکند. علاوه بر این صبر باعث می‌شود که برای رسیدن به اهداف‌تان تسلیم نشوید، حتی وقتی کوچک‌ترین نتیجه‌ای مشاهده نمی‌کنید.

 

۴_وقتی بر پیامد تمرکز نمی‌کنید

اگر به طور پیوسته بر پیامد تمرکز کنید، استقامت دشوار می‌شود چرا که اغلب اوقات دیدن نتیجه‌ی کار زمان زیادی می‌برد، علاوه بر این تمرکز کردن بر روی پیامد باعث می‌شود که تسلیم شوید چون اغلب به اضطراب و افسردگی ختم می‌شود مخصوصاً اگر نتایج خلاف انتظارات‌تان باشد.

 

۵_درک ارزش پشتکار

اگر متوجه ارزش پشتکار باشید جا نمی‌زنید. اگر می‌خواهید برنده باشید باید بدانید که پشتکار چیزی است که بازنده‌ها را از برنده‌ها متمایز می‌سازد. باید بدانید که پشتکار چیزی است که تضمین می‌کند شما رویاهایتان را زندگی خواهید کرد.

۶_ دعا

شاید خیلی از افراد دعا را جزو گزینه نبینندو یا عملاً به این چیزها اعتقادی نداشته باشند، اما در حقیقت دعا کردن جواب می‌دهد و موجب محکم شدن باورهایتان می‌شود.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید