۷ آداب معاشرتی که در قرار اول باید رعایت کنید

گاهی دو نفر به طریقی با هم آشنا می شوند و از هم خوش شان می آید، چند روز بعد تصمیم می گیرند در یک قرار رسمی یکدیگر را ملاقات کنند. بعد از مدتی فکر کردن و جست و جو، بالاخره محلی را پیدا می کنند تا بتوانند اوقات خوبی را در آنجا کنار یکدیگر بگذرانند. این وقتی که در کنار هم می گذرانند سرنوشت شان در زندگی همدیگر را مشخص می کند. حالا که ولنتاین هم نزدیک است، چطور در قرار اول رفتار صحیحی داشته و فرد مورد علاقه تان را به خود جذب کنید؟

با اینکه عشق در این میان خیلی مهم است، اما یک سری آداب معاشرت هست که افراد برای درست پیش رفتن همه چیز باید دنبال کنند. در این مطلب قصد داریم همین آداب معاشرت که در قرار اول و قرارهای بعدی به کارتان می آیند را عنوان کنیم.

۱- کوله بار گذشته را با خود حمل نکنید: مهم نیست چه اتفاقی در گذشته افتاده، شما آن را پشت سرگذاشته اید و دلیلی وجود ندارد که بگذارید حال و آینده تان را خراب کند. اگر نمی خواهید قرارتان را خراب کنید، حرفی از شریک قبلی تان به میان نیاورید. حواس تان باشد که گفت و گو و جو را غمگین و دپرس نکنید.

۲- هدیه ای بیاورید: اصلا کوچک بودنش مهم نیست، ولی با خود هدیه ای بیاورید. یک چیزی بیاورید که نشان دهد شما مشتاق وقت گذرانی با طرف مقابل هستید. یک چیزی که نشان دهد به فکرش بوده اید.

۳- همیشه پیشنهاد پرداخت صورت حساب را بدهید: این موضوع دو طرفه است. هیچ قانونی مبنی بر اینکه پسرها باید صورت حساب را بپردازند وجود ندارد. گاهی بد نیست که دخترها هم پیش قدم شوند یا اگر درک مشترک وجود دارد دنگی  حساب کنید.

۴- حرف بزنید: برای داشتن رابطه ای خوب باید شنونده ی خوبی باشید، اما نگذارید طرف مقابل حس کند که با دیوار صحبت می کند. سعی نکنید خیلی جدی و ساکت باشید چرا که طرف مقابل ممکن است حس کند آدم سردی هستید. با دقت گوش کنید اما در مواقع لزوم و به حد کافی صحبت کنید تا دیگری بداند با چه کسی قرار گذاشته. گفت و گو را دو طرفه کنید.

۵- حرف بد نزنید: فحش ندهید. این خیلی چیز یاد دادنی ای نیست. طبیعی است که نباید جلوی دیگران و مخصوصا خانم ها فحش بدهید. هیچ کس آدم بد دهن را دوست ندارد.

۶- همیشه جنتلمن باشید: خیلی و بیش از حد راه و رسم جوانمردی را در پیش نگیرید، هیچ خانمی امروزه به آن احتیاج ندارد. اما این بدان معنا نیست که باید درست رفتار کردن کنار خانم ها را فراموش کنید. باز نگه داشتن در و بیرون کشیدن صندلی از جمله کارهای مودبانه است.

۷- شوخی های توهین آمیز نکنید: درست است که می خواهید او را بخندانید، اما از شوخی های توهین آمیز پرهیز کنید. هر شوخی ای که ممکن است جنسیت گرایانه یا مادی گرایانه باشد را وارد گفت و گو نکنید.

کافی است این موارد را حین ملاقات فرد مورد علاقه تان در نظر داشته باشید تا بتوانید راحت تر دل او را بدست بیاورید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید