۷ نشانه اصلی برای شناسایی افراد غیرقابل اعتماد

اعتماد کردن به دیگران سخت به دست می آید. برای آنکه به کسی کاملا اعتماد کنید باید به شخصیت او باور داشته باشید. به دلایل مختلفی افراد زیادی وجود دارند که وقتی به آنها اعتماد می کنید به شدت شما را آزار می دهند. و بدترین قسمت ماجرا آن است که بیشتر آنها از کاری که کرده اند احساس پشیمانی نمی کنند.

نشانه های غیرقابل اعتماد بودن افراد

برخی از افراد به دلایل اختلالات ذاتی و حتی ژنتیکی کاملا عجیب و غریب رفتار می کنند. برای همین تشخیص علایم خطر همیشه اهمیت دارد. در لیست زیر برخی از خصوصیات این افراد را به شما معرفی می کنیم:

  • افرادی که همیشه دروغ می گویند

افراد دروغگو افرادی هستند که نمیشود به آنها اعتماد کرد. شاید در ابتدا دروغگوهای کوچکی بگویند و شما آنها را ببخشید. همه ما گاهی اشتباه می کنیم و دروغ می گوییم. اما نباید به کسانی که بیست و چهار ساعت شبانه روز دروغ می گویند اعتماد کنید. با گذشت زمان میزان دروغ گویی آنها افزایش می یابد و دیگر نمیتوان حرفهای آنها را باور کرد.

  • افرادی که هیچ گاه اعتراف نمی کنند

فرض کنیم مچ شوهرتان را وسط کاری گرفته اید اما او حاضر به اعتراف به کار غلط خود نیست. شاید هنوز مدارک کافی ندارید و او از این موضوع آگاه است. اگر مدارک کافی نداشته باشید او هیچ گاه به خطای خود اعتراف نمیکند.

برخی افراد هیچ گاه اعتراف نمی کنند. شما نمیتوانید به افرادی که به اشتباهات خود اعتراف نمی کنند اعتماد کنید. این یعنی آنها از کاری که کرده اند متاسف نیستند و بار دیگر آن را انجام می دهند

  • تمایلی به برقراری ارتباط ندارند

افرادی که دروغ می گویند و به اشتباهاتشان اعتراف نمی کنند تمایلی به ارتباط برقرار کردن ندارند. میدانید چرا؟ چون ارتباط برقرار کردن آنها را در معرض آسیب پذیری قرار می دهد. اگر آنها پشت سکوتشان سنگر نگیرند، ممکن است اشتباهشان را لو بدهند. آنها با ارتباط برقرار کردن شما را می رنجانند و در اکثر مواقع رنجیده شدن شما برای آنها اهمیتی ندارد.

  • خودخواه هستند

این افراد اگر کاری را دوست داشته باشند انجام دهند برای انجام دادنش خوشحالند و میخواهند شما نیز شاد باشید. اگر شما فرد صادقی باشید احتمالا دوست دارید در برنامه های آنها شریک شوید و لذت ببرید با آنکه ممکن است حتی کاری که انجام می دهید چندان باب میلتان نباشد. اما اگر شما بخواهید کاری انجام دهید که آنها دوست نداشته باشند، از انجامش امتناع می کنند. آنها فقط چیزهایی برای شما می خرند که خودشان در آنها نفعی داشته باشند. فرد غیرقابل اعتماد فردی خودخواه است. اگر انجام کاری، یا خرید چیزی برایش منفعتی نداشته باشد از انجام یا خرید آن خودداری می کند.

  • در روابط سریع پیش می روند

فرد غیرقابل اعتماد در ابتدای رابطه سریع پیش می رود. آنها طوری برخورد می کنند گویی در مدت چند هفته یک دل نه صد دل عاشق شما شده اند. در اکثر مواقع دلیل این امر آن است که میخواهند خودشان را در دل شما جا کنند تا وقتی چهره واقعیشان نمایان شد، به راحتی نتوانید از آنها جدا شوید. اگر احساس می کنید فردی بیش از حد سریع به شما نزدیک می شود، عاقلانه تر است که بین خودتان و او فاصله بیاندازید.

  • برون ریزی های ناگهانی دارند

افراد غیرقابل اعتماد بسیار متغیرند. آنها اکثر مواقع آرامند و دیگران را فریب می دهند که افرادی ساکت و مهربانند. اما در واقعیت افراد غیرقابل اعتماد وقتی با نزدیکانشان تنها می شوند به ناگاه کنترل اعصابشان را از دست می دهند، و با نهایت توان فریاد می کشند.آنها معمولا به همان سرعت نیز خاموش می شوند. شما نباید به این نوع رفتارها اعتماد کنید.

  • با دیگران همدلی نمی کنند

همدلی کردن یعنی اهمیت دادن به احساسات دیگران. اگر کسی پس از رنجاندن شما ناراحت نمی شود، قابل اعتماد نیست.

افراد غیرهمدل به ندرت گریه می کنند. البته افراد سمی یا افرادی که خودشیفته هستند نیز کم گریه می کنند. بنابراین اگر کسی به هر دلیلی همدلی نمیکند قطعا مشکلات بزرگتری نیز دارد.

با آنکه شاید نتوانید به همه اعتماد کنید اما افراد معدودی وجود دارند که قابل اعتمادند. فقط ممکن است پیدا کردن آنها کمی سختتر باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید