۸ اتفاقی که وقتی دوستتان از لحاظ ذهنی شبیه به شما باشد میوفتد

دوست جدیدی در محل کار پیدا کرده‌اید که فضا را برایتان قابل تحمل‌تر کرده؟ با یک همسایه‌ی جدید دوست شده‌اید؟ در ادامه ما اتفاقات خوبی که وقتی دوستی داشته باشید که از لحاظ فکری شبیه به شماست می‌افتد را برایتان بازگو می‌کنیم.

  1. جملات یکدیگر را تمام می‌کنید

اکثر اوقاتی که با دوستی که از لحاظ فکری شبیه به شماست وقت می‌گذرانید، لازم نیست که جملات‌تان را تمام کنید چرا که او میداند دارید به چه چیزی فکر می‌کنید. این موضوع می‌تواند خیلی جالب باشد، مخصوصا وقتی دیگران شاهد این قضیه هستند. این موضوع در زمانی که بیان کردن یک فکر برایتان دشوار هم هست به شدت کارامد است.

  1. از طریق چشم‌هایتان با یکدیگر مکالمات سری دارید

می‌توانید از آن سوی اتاق با یکدیگر ارتباط چشمی برقرار کرده و بفهمید که دیگری به چه چیزی فکر می‌کند. اگر شما کمی پیش‌تر داشتید در مورد چیزی مسخره بازی در میاوردید و بعد یک نفر موضوعی مشابه را پیش می‌کشد، شما و دوست‌تان که از لحاظ ذهنی شبیه به هم هستید فقط نگاهی به یکدیگر انداخته و یک جوک خصوصی که هیچ کس سر از آن در نمی‌آورد بین خودتان رد و بدل می‌کنید.

  1. در کنار آنها احساس شادی بیشتری می‌کنید

در کنار چنین دوستانی به طرز قابل توجهی شاد‌تر و راحت‌تر هستید. می‌دانید که لازم نیست خودتان را توضیح دهید، چرا که آن شخص شبیه به شما فکر می‌کند.

  1. وقتی با دیگر دوستان‌تان هستید دلتان برای او تنگ می‌شود

یک سری دوستان عالی دارید ولی متوجه تمام جنبه‌های شما نشده و این می‌تواند خیلی آزار دهنده باشد. در شرایط این چنینی اغلب دلتان برای دوستی که از لحاظ ذهنی شبیه‌تان است تنگ شده و آرزو می‌کردید که کاش برای حمایت از شما آنجا بود.

  1. با خانواده‌تان سازگاراند

وقتی چنین دوستی را به خانه‌تان می‌آورید خیلی خوب با خانواده‌تان کنار می‌آید. این دوست انقدر شبیه به شما رفتار می‌کند که انگار یک شمای دیگر در خانه هست. خانواده‌تان به این دوست خیلی سریع عادت می‌کندد.

  1. حتی وقتی با هم مخالف هم هستید، خوب کنار می‌آیید

با اینکه اکثر مواقع شبیه بهم فکر می‌کنید، اما مخالفت‌هایی با یکدیگر دارید که این اصلا مسئله‌ای نیست. شاید دیدگاه‌های متفاوتی در مورد دین و سیاست داشته باشید، اما با این حال باز هم با نقطه نظرات یکدیگر کنار آمده و حرف هم را قبول می‌کنید. آنقدر در چیز‌های دیگر با هم تفاهم دارید که این‌ها را می‌توانید به راحتی کنار بگذارید.

  1. باعث خنده‌ی یکدیگر می‌شوید

شما همیشه یک سری شوخی‌های مخصوص دارید که موجبات خنده‌ی‌تان را فراهم می‌کنند. آدم‌های اطراف‌تان سعی می‌کنند متوجه قضیه شوند اما نمی‌توانند. دیگران ممکن است به شما بگویند دیوانه، ولی آنها قضیه را نمی‌فهمند چون دوست از لحاظ ذهنی شبیه به شما نیستند.

  1. دیگران ممکن است به خاطر صمیمیت شما اذیت شوند

شاید بعضی‌ها به خاطر اینکه انقدر جدا نشدنی شده‌اید اذیت شوند. شاید خانواده‌تان بگویند که نباید تمام مدت با این دوست‌تان باشید یا حتی دوست دختر یا دوست پسر‌تان حسودی‌اش شود که انقدر با یک آدم دیگر رابطه‌ای محکم دارید، حواستان باشد که آدم‌های مهم دیگر را هم در زندگی‌تان جای دهید، حتی با اینکه با یک دوست از لحاظ ذهنی شبیه بودن ممکن است بیشتر خوش بگذرد.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید