۸ الگوی رفتاری که شما را به هدفی آسان برای مجرمین تبدیل می‌کند

0
98
۸ الگوی رفتاری که شما را به هدفی آسان برای مجرمین تبدیل می‌کند

۸ الگوی رفتاری که شما را به هدفی آسان برای مجرمین تبدیل می‌کند

گاهی اوقات یک مجرم برای انتخاب کردن قربانی احتمالی اش تنها به ۷ ثانیه زمان احتیاج دارد. در طی این بازه ی زمانی کوتاه او طرز راه رفتن شخص و تمام خطرات ممکن را بررسی می کند. هرکسی شرایط قربانی بودن را ندارد. در این مطلب قصد داریم مواردی که مجرمین براساس آن ها قربانی های خود را در خیابان انتخاب می کنند به شما معرفی می کنیم تا با شناخت آن ها از آسیب دوری کنید.

۱- راه رفتن سریع: سریع راه رفتن نشانه ی اضطراب است. چنین شخصی نگران مسئله ای بوده و نسبت به محیط اطرافش بی توجه است از همین رو می تواند هدف آسانی باشد. بهتر این است که یا با سرعت معمولی راه رفته یا تنها کمی سریع تر از دیگران در پیاده رو راه بروید. اما حواستان باشد که در هر صورت متمرکز، آگاه از محیط اطراف و آرام باشید.

۲- طول گام ها: معمولا وقتی مردم سعی دارند مراقب باشند شل شل و آهسته راه می‎روند. شاید پایشان تاول زده یا آسیب دیگری دیده باشد. در چنین شرایطی فرد آسیب پذیر بوده و توانایی مقابله با حمله را ندارد.

۳- راه رفتن آتاکسیک: با لولیدن راه رفتن، بالا پایین پریدن یا از دست دادن تعادل باعث می شود راه رفتن تان نامطمئن بنظر برسد. حرکت دست ها و پاهایتان باید با هم در هماهنگی بوده و راه رفتن تان هموار و عادی باشد. اول باید پاشنه ی پا را به زمین بگذارید و بعد نوک پایتان را.

۴- حرکات کند و لخت: وقتی کسی آرام حرکت کرده یا روی این پا و آن پایش جا به جا می شود، نشان دهنده ی این است که انرژی زیادی برایش باقی نمانده. حمله به این افراد کار آسانی است چرا که نمی توانند مقابله کنند.

۵- دولا دولا راه رفتن و قوز کردن: دولا دولا راه رفتن به نظر مجرمین یعنی تسلیم شدن. پشتی خمیده نشان دهنده ی فردی خجالتی و ضعیف است حال آنکه پشتی صاف، شانه های کشیده و چانه ای بالا باعث می شود مجرمین از شما دوری کنند.

۶- دست پر بودن: جیب برها اعتراف کرده اند که زنانی که دست شان با موبایل و کیف و کیسه های مختلف مشغول و پر است، ساده ترین هدف ها هستند. اگر هم دستان تان را در جیب می کنید به مجرم برتری زمانی می دهید چرا که اولین ثانیه های یک حمله مهم ترین ثانیه ها هستند.

۷- برقرار نکردن ارتباط چشمی: المان غافلگیری یکی از المان های کلیدی برای مجرمین است به طوری که قربانی احتمالی انتظار مورد حمله قرار گرفتن را نداشته باشد. بنابراین می توانید با برقراری ارتباط چشمی با افراد و نشان دادن اینکه آن ها را می بینید از خودتان مراقبت کنید.

۸- هدفون: کسی که صداهای اطرافش را نمی شنود از واقعیت دور می شود. در این زمان حمله کردن از پشت و دیده نشدن برای مجرم راحت تر می شود. برای اجتناب از این قضیه صدای هدفون تان را روی میزان مناسبی تنظیم کنید تا از اطراف تان بی اطلاع نباشید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید