۸ راز برای ثروتمند شدن

موفقیت از خودش سرنخ به جا می‌گذارد. اگر می‌خواهید در سال پیش‌رو به موفقیتی خارق‌العاده برسید، نوشته‌های متخصصین را مطالعه کنید، کاری که آن‌ها می‌کنند را بکنید و تکنیک‎‌های آنان را برای زندگی خودتان تغییر و تطبیق دهید. در این میان یک سری پایه‌های اساسی هستند که برای آسان‌تر شدن پروسه می‌توانید ابتدا آن‌ها را بنا کرده و به‌طور منظم به خودتان یادآوری کنید. در ادامه رازهایی در این باره را با شما مطرح می‌کنیم.

۱_ بر ارزش‌ها تمرکز کنید: مردم پول در می‌آورند اما هیچ‌کس بدون بررسی ارزش‌هایش، اولویت‌هایش و باورهایش ثروتمند نشده. با نوشتن لیستی از چیزهایی که می‌خواهید و برنامه‌ای که برای زندگی فوق‌العاده‌تان دارید شروع کنید.

۲_ زندگی بسازید: قبل از اینکه بتوانید ثروت زیاد را مدیریت کنید، باید جای آن را باز کنید. اگر سعی کنید موفقیت، ثروت، شهرت و این‌جور چیزها را در یک زندگی کوچک بچپانید جواب نمی‌دهد. اول زندگی‌ای بسازید و بعد سبک زندگی رویایی‌تان به دنبالش خواهد آمد.

۳_ درهم ریختگی را از بین ببرید: وقتی زندگی‌تان داغون است، تلاش برای موفق شدن و رسیدن به ثروت جواب نمی‌دهد. موفقیت به اولویت‌های واضح و تعهد احتیاج دارد. بهانه‌ها را از بین ببرید. هر چیزی که حواس شما را از رسیدن به مهم‌ترین اهداف زندگی‌تان پرت می‌کند را از زندگی‌تان پاک کنید.

۴_ نتایج‌تان را تعیین کنید: هیچ‌کس نمی‌تواند هدفی که نمی‌بیند را بزند. پیامدهای خود را تعریف کرده و از قبل نتایجی واضح و قابل دست‌یابی برای خودتان تنظیم کنید. بدانید موفقیت چه شکلی است!

۵_ کشتی‌هایتان را بسوزانید: یک داستان قدیمی درمورد یک ژنرال یونانی وجود دارد که می‌گوید یک روزی آن ژنرال سربازانش را در ساحل دشمن پیاده کرد و بعد کشتی‌هایشان را سوزاند. او می‌خواست واضح و مشخص اعلام کند که: عقب نشینی و شکست جزو گزینه‌ها نیستند! پس شما هم جایی برای شکست باقی نگذارید.

۶_ با اعتدال زندگی کنید: افراد ثروتمند این را می‌دانند. ثروت جمع‌آوری می‌شود، دوباره سرمایه‌گذاری می‌شود، عاقلانه استفاده می‌شود و داده می‌شود. هیچ‌وقت خرج نمی‌شود! بگذارید افراد مشهور و کسانی که جایزه‌های بزرگ می‌برند ماشین‌های گران‌قیمت و جواهرات گران‌بها بخرند. اگر می‌خواهید به ثروت زیادی برسید، ساده زندگی کنید، عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید و لذتش را ببرید.

۷_ آرام ثروتمند شوید: کلید ثروت زیاد این است که درآمد را به حداقل رسانده و دارایی‌هایتان را افزایش دهید. درآمد مالیات می‌خورد، خرج می‌شود و… سرمایه گذاری در دارایی( مثل خانه و سهام و غیره) خرج کردنش را دشوار می‌کنند.

۸_ بدهید بروید: شما نمی‌توانید ثروت‌تان را با خود به گور ببرید. پول جذب زندگی آدم‌های خودخواه و بدجنس نمی‌شود. اگر می‌خواهید پول به زندگی‌تان جذب کنید، روشن کنید که با آن می‌خواهید چه‌کار کنید. در خیریه‌هایی که آن‌ها را درست خرج‌ می‌کنند سهیم شوید. دنیا را جایی بهتر و پرپول‌تری کنید و با این کار ثروتی که تا سال‌ها ماندگار است ایجاد کنید، فرزندان‌تان از شما متشکر خواهند بود!

یک دیدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید