۸ نشانه‌ی اعتیاد به شریک زندگی

0
303
۸ نشانه‌ی اعتیاد به شریک زندگی

۸ نشانه‌ی اعتیاد به شریک زندگی

شما می‌توانید دروغ‌هایش را، حرف‌های توهین آمیزش را، رفتار بی ادبانه‌اش را عادت بدش را و همین‌طور خیانتش را تحمل کنید؟ هنوز فکر می‌کنید شما را دوست دارد و باید با هم باشید؟ یا شاید هم او شریک خوبی است اما رفتار وسواسانه‌ی شما رابطه را خراب می‌کند؟ اگر زندگی‌تان بدون او پوچ است شاید درگیر یک نوعی از اعتیاد هستید. شما می‌توانید در چنین رابطه سمی‌ای باقی بمانید یا این‌که کار بهتری را انجام دهید، حال یا با ترک کردن او یا تغییر درک خود‌تان از رابطه. اما قبل از همه چیز باید تشخیص دهید که آیا به شریک زندگی‌تان معتاد هستید یا خیر. در ادامه با ما همراه باشید.

۱.فقط او در ذهن شماست.

آیا با بهترین دوستانتان هستید ولی نمی‌توانید دست از فکر کردن راجع‌به او بردارید؟ آیا امتحان مهمی دارید اما همه‌اش به فکر ملاقات امشب‌تان هستید؟ نمی‌توانید روی کار‌تان  تمرکز کنید و تنها اولویت‌تان اوست؟ خب، این‌ها علائم خوبی نیستند. این گونه رفتار‌ها به شدت وسواسی هستند و نشان دهنده‌ی اعتیاد شما به شریک‌تان هستند.

۲. هیچ چیز مهم‌تر از او نیست

آیا خانواده و دوستان‌تان را نا‌دیده می‌گیرید و بیشتر دوست دارید با شریک‌تان وقت صرف کنید. او تمام دنیای شماست و هیچ چیزی قابل مقایسه با در کنار او بودن نیست. اگر دوستان‌تان شما را جایی دعوت کنند همیشه او را هم همراه خود می‌برید و تمام سر‌گرمی‌ها و علایق‌تان باید با حضور او انجام شوند. تمام اتاق‌تان و اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان پر از عکس‌های عاشقانه است و مداوم به آینده‌تان  با او فکر می‌کنید.

۳. ترک شدن

بد‌ترین کابوس‌تان؟ این است که او شما را ترک کند! می‌دانید که از چنین چیزی نمی‌توانید کمر راست کنید. می‌تواند پایان زندگی‌تان باشد. بدون او اصلا نمی‌توانید خوشحال باشید! پس این ترس را دارید که او روزی شما را ترک کرده و از زندگی‌اش در کنار دختری دیگر لذت ببرد. در چنین شرایطی، وقتی بحث پیش می‌آید این شما هستید که همیشه کوتاه می‌آیید.

۴. ریسک کردن به خاطر او

آیا محل کار یا کلاس‌هایتان را به اصطلاح برای دیدن او می‌پیچانید. این می‌تواند کار رمانتیکی باشد اما فقط در صورتی که به ندرت انجامش دهید. اما اگر تعهدات کاری و درسی‌تان را به خاطر او به خطر می‌اندازید، حواستان باشد که احساسات‌تان دیوانه وار نباشند! چون در غیر این صورت باید با پیامد‌های تصمیم گیری‌های نا‌عاقلانه‌تان روبرو شوید.

۵. بی‌خوابی‌های شبانه

آیا او در سفر کاری به سر می‌برد و شما باید تنها باشید؟ یا والدین‌تان کمی کمک می‌خواهند و شما چند روزی را خانه‌ی آنها مانده‌اید؟ چنین چیز‌هایی خیلی برایتان دردناک هستند! شما نمی‌توانید بخوابید، کل شب غلت می‌زنید و حتی حس می‌کنید بیمارید.

۶. پول شما، پول اوست

اگر شریک‌تان مشکل مالی داشته و نمی‌تواند مدتی شما را ساپورت مالی کند اشکالی ندارد، ممکن است چنین اتفاقی بیوفتد و شما باید بهم کمک کنید. ولی اگر از قصد نمی‌خواهد کار کند چه؟ او تنبلی می‌کند و می‌داند که شما خرج همه چیز را می‌دهید. در این صورت نباید با او ادامه بدهید. اگر شما در این قضیه پیرو بوده و ساده لوحی می‌کنید یعنی به او اعتیاد دارید. ولی چرا باید با همچنین کسی بود؟ او احتمالا پول‌تان را می‌خواهد نه خود‌تان را.

۷. نزدیکی اجباری

شاید حس و حال نزدیکی ندارید، اما خود‌تان را مجبور به این کار می‌کنید، حس می‌کنید که اگر او به این کار تمایل دارد پس باید موافقت کنید تا مبادا شما را ترک کرده و یا دختری زیبا‌تر و جوان‌تر از شما پیدا کند. عدم صداقت در این مسئله هم نشانه‌ی اعتیاد است.

۸. پذیرش همه چیز

بهتان خیانت کرده؟ احتمالا احساس تنهایی می‌کرده. نمی‌تواند سیگار یا الکل را ترک کند؟ احتمالا به خاطر فشار کاری زیادش است. آیا حرف توهین آمیزی به شما زده؟ احتمالا خسته و عصبی است. بهانه‌های شما همینطور ادامه دارند. شما در همه حال از او دفاع می‌کنید و نمی‌توانید ببینید که چه آدم بدی است. چنین رابطه‌ی سمی‌ای اگر کاری درباره‌اش نکنید در نهایت منجر به افسردگی‌تان می‌شود.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید