۸ نشانه افرادی که نباید با آنها درد و دل کرد

هر چقدر هم که تنها بودن را دوست داشته باشید، همیشه زمانی می رسد که احتیاج دارید با کسی درد و دل کنید. اما آیا میتوان به آن فرد اعتماد کرد؟ شاید فردی را به تازگی برای هم صحبت شدن پیدا کرده اید و شاید همچنان میخواهید مشکلاتتان را برای خودتان نگه دارید. اما اعتماد کردن به فرد غلط میتوانید شرایط شما را بدتر از قبل بکند.

درد و دل کردن برای افراد نادرست

اگر درباره مشکلاتتان با دیگران صحبت می کنید، شاید متوجه شوید اطلاعات شخصی شما به همه جا درز پیدا کرده است. کسی که برای او درد و دل کرده اید مشکلاتتان را به دیگران گفته است. در این صورت به نظر می رسد به فرد نادرستی اعتماد کرده اید. شاید به تعدادی از دوستان خوبتان گفته باشید. آنها دوستان صمیمی شما بوده اند اما به نظر می رسد یکی از آنها صداقتی که شما تصور می کردید را ندارد. روشهایی وجود دارد که از طریق آن میتوانید شخص خیانتکار را پیدا کنید. برخی نشانه ها به شما می گویند که به فرد نادرستی اعتماد کرده اید.

  • درباره دیگران صحبت می کنند

اگر برای کسی درد و دل می کنید که پشت دیگران حرفهای منفی می زند، بنابراین این احتمال وجود دارد که حرفهای شما نقل محفل دیگری شوید. آنها به زودی صحبتهای شما را به فرد دیگری انتقال می دهند. این جمله را به خاطر داشته باشید:

اگر کسی درباره دیگران با شما صحبت می کند، درباره شما نیز با دیگران صحبت می کند. این یکی از بزرگترین علایم هشدار برای شناخت کسی است که نباید به او اعتماد کنید

  • سر صحبت را به دست می گیرند

اگر با فردی که درباره مشکلاتتان صحبت می کنید ، موضوع بحث را عوض می کند، باید مطمئن باشید که فرد اشتباهی را انتخاب کرده اید. منظور از عوض کردن بحث این نیست که درباره موضوعات دیگر صحبت کنند. بلکه سعی می کنند توجه را از روی درد و ناراحتی شما به آنچه برای خودشان اتفاق افتاده است جلب کنند.

  • شنوندگان خوبی نیستند

مثلا اگر داستانی در مورد بدبختی های خودتان برایشان تعریف می کنید، می گویند :

« آره واقعا خیلی بده. این منو یاد اتفاقی که برای خودم افتاده بود میندازه» و سپس خودشان صحبت را به دست می گیرند. درد و دل کردن برای این دسته از افراد حال بهتری در شما ایجاد نمی کند. شما قطعا از این صحبت نتیجه ای نخواهید گرفت.

  • وفادار نیستند

برخی مواقع دوست نداریم کسی از مشکلاتمان با خبر شود. بنابراین احتیاج به دوستی وفادار داریم تا رازهایمان را برای خودش نگه دارد. این بخصوص در مورد مشکلات مربوط به رابطه صدق می کند. ما دوست نداریم کسی از جدایی یا طلاقمان با خبر شود. اگر فردی که با او درد و دل می کنیم درباره شکست عشقی ما به دیگران حرفی بزند قطعا فرد اشتباهی را انتخاب کرده ایم. این افراد به هیچ وجه وفادار نیستند.

  • از احساس شما حمایت نمی کنند

دوستان خوب در شرایط سخت از شما حمایت می کنند. آنها همچنین زمانی که خبرهای خوشی دارید نیز حامی شما هستند . اگر به فرد نادرستی برای درد و دل کردن اعتماد کنید متوجه می شوید که آنها به جای جانبداری از شما، میخواهند دلایل خطای شما را متوجه شوند. بله ممکن است شما اشتباه کرده باشید. اما وقتی به حمایت نیاز دارید، لازم است کسی برای مدتی کوتاه کنار شما باشد، مانند یک دوست واقعی که بتوانید با او درد و دل کنید. مراقب افرادی که دوست دارند نقش وکیل مدافع شیطان را بازی کنند باشید آنها ممکن است حتی شما را تحریک به درد و دل کردن بکنند.

  • همدل نیستند

وقتی با کسی درباره اتفاق خوب یا بدی که افتاده صحبت می کنید، آیا اصلا علاقه ای به گفته های شما نشان می دهند؟ اگر به هنگام شنیدن خبرهای خوب لبخند نمی زنند یا برای شنیدن خبرهای بد ناراحت نمی شوند، پس با شما همدل نیستند. شما نمیتوانید با کسی که همدل نیست درد و دل کنید. آنها افرادی سمی هستند و اگر به صحبت کردن با آنها ادامه دهید به شما صدمه عاطفی می زنند. وقتی با کسی که حقیقتا به شما اهمیت می دهد درد و دل  کنید، احساسات زیادی بین شما رد و بدل می شود.

  • زبان بدنی آنها با کلماتشان منطبق نیست

درد و دل کردن با افراد نادرست درس جالبی به شما یاد می دهد. زبان بدنی آنها خلاف گفته هایشان عمل می کند. ممکن است آنها حرفهای مثبتی در پاسخ به درد و رنج شما بزنند اما نمیتوانند با شما ارتباط چشمی برقرار کنند.

ممکن است بگویند از شما حمایت می کنند اما نمیتوانند آرام سرجایشان بنشینند گویی که منتظرند تا آنجا را ترک کنند. وقتی سعی می کنید با آنها بیشتر صحبت کنید بیشتر از این دست موارد را می بینید. اما آگاه باشید و زیاد با آنها صحبت نکنید زیرا احتمالا اسرار شما را پیش خود نگه نخواهند داشت.

  • با دشمن شما دوستی می کنند

اگر با کسی درد و دل می کنید که با فردی که شما را رنجانده دوست است، آنگاه مشخصا با فرد نادرستی صحبت کرده اید. در نود درصد مواقع دوستان و افراد نزدیک در برابر خانواده خود جانب شما را نمی گیرند. و تنها به این دلیل به صحبتهای شما گوش می دهند که اطلاعاتی برای بیشتر رنجاندن شما بدست آورند.

پیدا کردن دوستان واقعی

اگر مجبورید با کسی درد و دل کنید، بهتر است با دوست مورد اعتماد خود صحبت کنید. مثلا دوستی از دوران کودکی که در تمام این سالها با او دوست بوده اید. یا دوستی که وفاداری خودش را به شما نشان داده و میتواند قابل اعتماد باشد.اما همیشه مراقب باشید مشکلات خود را به چه کسی می گویید چون برخی افراد تنها به این دلیل به صحبتهای شما گوش می دهند که جنجال درست کنند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید