۸ نگرانی درون‌گراها ضمن حضور در رویدادهای اجتماعی

0
218
۸ نگرانی درون‌گراها ضمن حضور در رویدادهای اجتماعی

۸ نگرانی درون‌گراها ضمن حضور در رویدادهای اجتماعی

هر درونگرایی وقتی برای یک رویداد اجتماعی حاضر می‌شود افکار اضطراب آوری را در ذهن خود دارد. آنها همچنین می‌دانند، که پس از رویداد هم کلی فکر اضطراب آور خواهند داشت. اما موضوع این است که ما تنها نیستیم و درون گرا‌های دیگر هم همه به شکل ما هستند. در ادامه قصد داریم تا شما را با افکار این چنینی آشنا کنیم.

  • نگران این هستید که دیگران فکر کنند کناره گیر هستید

چون اغلب ساکت هستید، به شما می‌گویند که مغرور و پر افاده هستید. این با آن چیزی که شما واقعا هستید فاصله‌ی زیادی دارد، اما شما باز هم نگران این مسئله هستید. این موضوع باعث می‌شود که دلتان نخواهد به یک رویداد اجتماعی بروید، حتی اگر خیلی در مود معاشرتی باشید. حتی اگر بروید و سعی کنید کمی پر حرفی کنید باز هم نگران این هستید که در چشم دیگران بی ادب و سخت بنظر آمده باشید.

  •  به این فکر می‌کنید که می‌توانید از این رویداد قسر در بروید

گاهی وقت‌ها دوستان‌تان شما را به رویدادی دعوت می‌کنند اما بعدا وقتی زمانش می‌رسید حس می‌کنید که اصلا حال رفتن ندارید. اما نگران این می‌شوید که اگر بهانه بیاورید و خانه بمانید دیگران چه فکری می‌کنند. نگران این می‌شوید که به احساسات دوست‌تان لطمه وارد شود و شما بنظرش غیر قابل اعتماد بنظر برسید. اگر بروید، نگران این هستید که اجتماعی و معاشرتی بنظر نرسید و اگر نروید هم احساس عذاب وجدان می‌کنید که الان چقدر به دوست‌تان برخورده است و دیگر هم هیچکس شما را هیچ جا دعوت نمی‌کند.

  • نگران هستید که عجیب بنظر برسید

گاهی وقت‌ها همه چیز در ذهنتان منطقی بنظر می‌رسد، اما وقتی سعی می‌کنید عنوانش کنید همه چیز ناگهان خیلی عجیب بنظر می آید. وقتی به منزل می‌روید به این می اندیشید که چقدر عجیب بنظر رسیدید و همه الان فکر می‌کنند که شما چقدر فضایی هستید.

  • نگران این هستید که افتضاحی به بار بیاورید

حتی قبل از رسیدن به رویداد نگران این هستید که کار خجاات آوری انجام بدهید. وقتی هم دارید به خانه برمی‌گردید همه‌اش به این فکر می‌کنید که آیا فلان حرف یا فلان کار درست و به جا بوده یا نه.

  • نگران این هستید که کسی با شما صحبت نکند

اگر دارید به رویداد اجتماعی‌ای می‌روید که افراد زیادی را در آن نمی‌شناسید اضطرابتان خیلی زیاد می‌شود. اگر کسی نخواهد با شما صحبت کند و همین طور تنها یک گوشه بایستد چه؟ یا اگر کل مراسم را به کسی بچسبید که می‌شناسید و او را خسته کنید چه؟

  • نگران این هستید که مردم در مورد زندگی‌تان سوال بپرسند

شما خیلی راحت نیستید که در مورد خودتان صحبت کنید به همین خاطر نگران هستید که کسی سوال شخصی بپرسد و شما خشک‌تان بزند. هر  درون گرایی در این زمینه نگرانی‌های مختص به خودش را دارد. بعضی‌ها با صحبت در مورد کار راحت هستند اما صحبت در مورد خودشان نه، و بعضی‌ها هم برعکس. در این شرایط شما احتمالا یک چیزی زیر لبی می‌گویید و سعی می‌کنید بحث را عوض کنید و بعد هم نگران این می‌شوید که در چشم دیگران سرد و غیر معاشرتی بنظر برسید.

  • می‌ترسید که وقتی در رویا هستید کسی از شما سوالی بپرسد

گاهی اوقات از این داستان‌های اجتماعی خسته شده و به دنیای خود، می‌روید. متاسفانه یکی هم در این لحظات می‌آید و نظر شما را راجع به موضوعی می‌پرسد. حال شما در معرض توجه هستید و هیچ ایده‌ای هم در مورد آن موضوع ندارید. یک چیزی زیر لبی می‌گویید و دوباره دیگران عجیب نگاه‌تان می‌کنند.

  • نگران هستید که سوالی بیش از حد خصوصی بپرسید

چون درون گرا هستید، از صحبت‌های کوتاه خوشتان نمی‌آید. بنابراین اگر حس کنید دارید با کسی ارتباط برقرار می‌کنید می‌خواهید وارد سطح عمیق‌تری بشوید. متاسفانه این موضوع می‌تواند باعث شود که گاهی اوقات سوالی بیش از حد خصوصی بپرسید و دیگران جوری نگاه‌تان کنند انگار که شما چه موجود عجیبی هستید.

اگر شما هم از این نگرانی‌ها دارید، بدانید که تنها نیستید و درون گرا‌های دیگر هم همینطور هستند. فقط حواستان باشد که برای خود‌تان وقت گذاشته و یک سری کار‌های درون گرایی انجام دهید تا فکر‌تان را آرام و آسوده‌تر کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید