۹ راه برای مبارزه با خواب آلودگی صبحگاهی

صبح‌ها چطور از خواب بیدار می‌شوید؟ آیا خسته و کسل هستید؟ خیلی طول می‌کشد که سرحال شده و روبه راه شوید؟ خیلی از مردم صبح‌ها سخت از خواب بیدار می‌شوند و وقتی هم که بیدار می‌شوند خیلی در همه چیز کند عمل می‌کنند. نه می‌شود با آنها حرف زد و نه می‌توانند درست فکر کنند چون هنوز خوابالوو هستند. کمی طول می‌کشد تا کامل از خواب بیدار شوند. از سوی دیگر بعضی از مردم وقتی از خوب بیدار می‌شوند پر از انرژی هستند. فورا از تخت خواب بیرون آمده و پرانرژی و با ذهن و بدنی سرحال به سراغ کار و زندگی شان می‌روند. احساس‌تان در هنگام صبح، بر کل روزتان تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین مهم است که روزتان را با یک سری عادات مثبت آغاز کنید. در ادامه راه‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که با بکارگیری آنها می توانید به جنگ خواب الودگی رفته و پر انرژی و سرحال باشید.

١_ شب‌ها سر یک ساعت منطقی به خواب بروید: بدن معمولا به ۶تا٨ ساعت خواب احتیاج دارد. اگر به اندازه کافی بخوابید به احتمال زیاد سرحال و پرانرژی بیدار خواهید شد.

٢_ قبل از خواب عبارات انگیزشی را با خودتان تکرار کنید: وقتی در رختخواب هستید جملاتی این چنینی را چند باری با خودتان تکرار کنید. مشکلی نیست که حین تکرارشان به خواب بروید.”من قراره صبح سرفلان ساعت از خوب بیدار بشم، اونم شاد و سرحال و پرانرژی”

٣_ صبح ها هم جملات انگیزشی بگویید: وقتی صبح بیدار شدید، در رختخواب‌تان بنشینید و جملات این چنینی را چند باری با صدای آهسته یا بلند تکرار کنید.”من کاملا پرانرژی و سرحالم و ذهن و احساساتم تیز هستند.” سپس این را تکرار کنید.” امروز یه روز شاد، موفق و فوق‌العاده است.”

۴_ بگذارید کمی نور داخل اتاق بیاید: پس از بیدار شدن پرده‌ها را کشیده و کرکره‌ها را بالا دهید تا کمی نور به داخل منزل بیاید. نور مغز و بدن را بیدار کرده و به آنها انرژی می‌دهد و همچنین هوشیاری آن را بالا می‌برد. اگر هوا ابری است، می توانید چراغ اتاق را روشن کنید. اگر در آن اتاق افرادی هستند که خوابند به اتاق دیگری رفته و آن را با نور روشن کنید.

۵_ دوش گرفته و دست و رویتان را بشویید: قبل از انجام هر کاری یا دوش بگیرید یا دست و رویتان را بشویید. سعی کنید تمرکزتان روی کاری باشد که انجام می‌‌دهید و نگذارید ذهن‌تان جای دیگری برود این کار هوشیاری و توجه شما را تیز و زیاد می‌کند.

۶_ یک لیوان آب بنوشید: پس از خوب ممکن است بدن‌تان کمی دیهیدراته شده باشد چون چند ساعتی به آن آب نرساندید. یک لیوان آب باعث می‌شود حس بهتری داشته و کمی خواب الودگی از سرتان بپرد.

٧_ فعالیت های صبحگاهی انجام دهید: قدم بعدی این است که کارهای زیر را انجام بدهید. این موضوع بستگی به این دارد که چقدر وقت دارید. حدود ١٠دقیقه بدن‌تان را با انجام حرکات گوناگون ورزش دهید، کمی پیاده روی کنید، بنشینید و به مدت ١٠دقیقه مدیتیشن کنید.

٨_ کمی موسیقی پخش کنید: یک سری موسیقی که دوست دارید و از شنیدن آنها لذت می‌برید پلی کنید.

٩_ وقت صبحانه خوردن به خودتان بدهید: خیلی از مردم از صبحانه‌شان می‌زنند یا فقط یک لیوان چای یا قهوه می‌نوشند. بدن به بیش از یک فنجان قهوه احتیاج دارد. خوردن یک صبحانه‌ی سبک، میزان انرژی‌ای که برای شروع و ادامه دادن روزتان احتیاج دارید رابه شما می‌دهد.

وقتی هر روز صبح بیدار می‌شوید، دو انتخاب دارید. یا می توانید مثبت باشید یا منفی، یک مثبت گرا باشید یا منفی گرا. من مثبت گرایی را انتخاب می کنم. همه چیز به نحوه دید شما بستگی دارد.

Harvey Mackay

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید