۹ روش برای افزایش توانایی در انجام دادن امور

برای آنکه توانایی تان در انجام کارها را افزایش دهید، باید بدانید چرا بازدهی برخی از افراد از دیگران بیشتر است. طفره رفتن – همه با این مفهوم آشنا هستیم. بعضی از ما اغلب از زیر انجام کارها طفره می رویم. عامل طفره رفتن چیست؟ در سطح ناخودآگاه، ترس از شکست عامل طفره رفتن است.

وقتی قرار است کار یا پروژه جدیدی را شروع کنید و نتایج آن را نمی دانید، سعی می کنید آن را به تعویق بیاندازید. به نوعی نمیخواهید شکست بخورید.

اما همیشه لازم نیست اوضاع این گونه باشد. درزیر به نه روش برای کمک به شما برای رسیدن به آرزوهایتان در اینده اشاره می کنیم:

  • با استفاده از تکنیک پومودورو به اهداف تان برسید

تکنیک پومودورو را به کار بگیرید. این تکنیکی قدرتمند است که به متمرکز کردن ذهن شما کمک می کند و برای مدت زمان مشخصی تلاشهایتان را حول محور کارتان متمرکز می کند.

  • هر هفته لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را تهیه کنید

این کار شما را مجبور می کند تا به الویت هایتان فکر و آنها را سازمان دهی کنید. هر هفته بیش از ۲-۳ الویت در نظر نگیرید.

یادتان باشد باید انرژی خود را صرف رسیدن به آن الویتها کنید. هر بار که به هدف یا الویتی می رسید، بدنتان دوپامین آزاد می کند. این هورمون به شما انگیزه می دهد که سخت کار کنید تا از طریق رسیدن به آن هدف به رضایتمندی برسید

  • برای خودتان جایزه تعیین کنید

وقتی به هدفتان رسیدید، کاری که از آن لذت می برید را انجام دهید. ویدیوی مورد علاقه خود را ببینید، شکلات بخورید یا به پیاده روی بروید.

نوعی رضایت مندی در خود ایجاد کنید که مغزتان آن را در ارتباط با دستاوردتان تلقی کند.

  • اولویت هایتان را انتخاب کنید

هر شب قبل از خواب، الویتهای روز بعد خود را تعیین کنید. قبل از خواب تهیه کردن لیست کارهایی که باید انجام شوند، مغزتان را برای آنها آماده می کند.

  • پشتکار داشته باشید

اگر از کسی چیزی میخواهید، به آنها یادآوری کنید. برایشان ضرب الاجل تعیین کنید و در نیمه راه آنها را کنترل کنید

مردم معمولا فراموش می کنند بنابراین یادآوری کردن ضرر ندارد. برخی آن را توهین آمیز می دانند اما برای اینکه موفق شوید، باید این احساسات را کنار بگذارید

  • خودآگاهی را تمرین کنید

از عواملی که حواستان را پرت می کنند دوری کنید. لیستی از کارهایی را مشخص کنید ( مثلا تلفن، فیسبوک، ایمیل) که حواس تان را به سمت دیگری منحرف می کنند و وقتی میخواهید کاری انجام دهید ازآنها دوری کنید. آنها را در مکان دیگری بگذارید یا از کسی بخواهید تا زمانی که کارتان تمام نشده برایتان در جایی نگه دارد.

  • تمرکز خود را حفظ کنید

وقتی ذهن خود را بر روی مساله ای متمرکز می کنید، تمرکزتان را از دست ندهید. بر هم خوردن رشته افکارتان میتواند باعث تاخیر در پیشرفت شود. برای رسیدن به اهداف باید بر روی کارهایی که در دست انجام دارید به خوبی تمرکز کنید.

  • برای کمک کردن به دیگران وقت بگذارید

هر وقت میتوانید به دیگران کمک کنید. دیگران را قبل از خود قرار دهید. بخشنده بودن به ایجاد شبکه اجتماعی کمک می کند و منابع با ارزشی را در اختیارتان قرار می دهد.

  • از تک تک لحظه هایتان استفاده کنید

بیشتر افراد قبل از آنکه وقتشان تمام شود افسرده شده و دست از کار می کشند. برای دستیابی به هدف خود از هر دقیقه تان استفاده کنید. برخی  انرژی لازم برای انجام کارها را ندارند. این کمبود انرژی ممکن است در اثر سبک زندگی، کمبود خواب یا رژیم غذایی ناسالم باشد. برای بهبود مهارت های پرورشی خود و تبدیل شدن به کسی که میتواند به اهدافش دست پیدا کند،  باید از طفره رفتن دست بردارید و برای انجام کارتان به ابزار و استراتژی های لازم مجهز شوید.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید