۹ چیزی که آدم‌های شاد دارند

شادی چیزی است که ما به طرق مختلف در پی آن هستیم. کارهایی که افراد انجام می دهند، اگر در آن عمیق شویم، می بینیم که در نهایت برای خوشحال شدن هستند. خیلی ها فکر می کنند پول زیاد است که برایشان شادی به ارمغان می آورد، یک سری دیگر فکر می کنند شهرت، زیبایی یا شریک زندگی است. اما می دانیم که می شود تمام این ها را داشت و باز هم غمگین بود. دلیل آن این است که مردم در جای غلطی به دنبال شادی می گردند. برای شاد بودن کافی است که به ۹ مورد پایین توجه داشته باشید.

۱_ هدف قوی: ۲ نوع شادی وجود دارد، یکی مقطعی است و وقتی کاری که دوست داریم را انجام می دهیم، امری را محقق می کنیم یا به چیزی که می خواهیم می رسیم در ما ایجاد می شود. نوع دیگری از شادی ماناتر است. این نوع شادی تحقق نام داشته و از هدف و مقصود داشتن نشات می گیرد.

۲_ به خودتان ایمان داشته باشید: افراد خوشحال شدیدا به خودشان باور دارند. این باور احمقانه و خودخواهانه ای نیست که خود را در مرکز همه چیز دیده و فکر کنند بهترین هستند، نه. آنها تنها می دانند که هر اتفاقی بیفتد، می توانند از آن درس گرفته و عملکرد بهتری داشته باشند. این موضوع به آنها آزادی می دهد.

۳_ نظم و انضباط: نظم و انضباط کلید شادی و آزادی است. نظم و انضباط قوی مثل شمشیر تیز است. با این شمشیر شما اعتماد به نفس داشته و می توانید بدون اینکه از مسیرتان منحرف شوید، کارهایی که از انجام شان لذت می برید انجام دهید.

۴_ روابط خیلی صمیمی و نزدیک کم: شادی در داشتن دوستان و روابط زیاد نیست. شادی واقعی و معنای عمیق تر زندگی را باید در روابط کمی که با دوستان صمیمی، خانواده یا شریک تان دارید جستجو کنید. در جایی که بتوانید خصوصی ترین مسائل تان را بدون ترس از قضاوت شدن بیان کنید.

۵_ حالت فراوانی: به دو حالت می توانید به زندگی نگاه کنید. حالت کمیابی و کمبود که در آن لازم است برای رسیدن به هر چیز بجنگید چون همیشه حس می کنید چیزی کم است یا حالت فراوانی که در آن دنیا را سرشار از فرصت ها وچیزهایی که مطلوب تان است می یابید.

۶_ ذهن باز: ذهن باز داشتن به معنای ساده لوحی نیست. یعنی شما انقدر به هوش خودتان اعتماد دارید که ایده های مخالف تان را هم بدون قضاوت و حدس و گمان بشنوید. حالتی است که باعث می شود بینش های جدید پیدا کرده و مدام در حال یادگیری باشید.

۷_ فروتنی: شادترین مردم کسانی نیستند که همه چیز دارند، بلکه کسانی هستند که با فروتنی و تواضع با همان چیزهایی که دارند زندگی می کنند. کمبود تواضع باعث حریص بودن می شود و فرد مدام حس می کند چیزی کم است.

۸_ شوخ طبعی: کسانی که حس شوخ طبعی بالایی دارند آدم های شادی هستند. آنها چون خوشحالند حس شوخ طبعی ندارند، بلکه برعکس است. حس شوخ طبعی شان به مانند لنز رنگارنگی است که اجازه می دهد دنیا را از درون آن ببینند.

۹_ چشم حیرت: یکی از راه های خوشحالی این است که به همه چیز از چشم کودکان نگاه کنید. روحیه ی شجاع، خالص، صادق و جستجوگر است که باعث لذت بردن حتی از چیزهای ساده می شود.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید