۹ کاری که افراد قوی از لحاظ ذهنی انجام نمی‌دهند

0
182
۹ کاری که افراد قوی از لحاظ ذهنی انجام نمی‌دهند

۹ کاری که افراد قوی از لحاظ ذهنی انجام نمی‌دهند

توسعه‌ی قدرت ذهنی یک از المان‌های کلیدی در داشتن زندگی‌ای شاد و موفق است. قدرت ذهنی مهارتی است که همه می‌توانند یاد بگیرند.معنای قدرت ذهنی برای هر شخص تفاوت دارد اما صرف نظر از معنای قدرت ذهنی، ویژگی‌هایی رایج میان افرادی که قدرت ذهنی بالایی دارند وجود دارد. یک سری کارها هست که این افراد انجام داده و یک سری کارها هست که انجام نمی‌دهند. اگر به دنبال این هستید که از لحاظ ذهنی قوی شوید، در ادامه لیستی از کارهایی که نباید انجام دهید را عنوان می‌کنیم. افرادی که از لحاظ ذهنی قدرتمند هستند:

1_ وقت‌شان را صرف تاسف خوردن برای خودشان نمی‌کنند

افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند متوجه‌اند که نمی‌توانند همه چیز را کنترل کنند. آنها وقت‌شان را صرف حسرت خوردن برای فرصت‌های از دست رفته و بی عدالتی اطرافشان نمی‌کنند و به جای آن بر شکل دهی زندگی‌شان صرف نظر از شرایط و اتفاقات تمرکز می‌کنند. قدردانی از داشته‌ها کمک می‌کند که نگرش منفی‌تان را به نگرشی مثبت تغییر دهید.

2_از  تغییر نمی‌هراسند

زندگی پر از تغییر است. فردی که از لحاظ ذهنی قوی است از این موضوع آگاه بوده و نمی‌گذارد در منطقه‌ی امنش غرق شود. آنها مدام به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت هستند. وقتی تغییری پیش می‌آید آنها فرصت را پذیرفته و به استقبالش می‌روند. این افراد برای سازگاری با تغییرات به توانایی‌هایشان ایمان دارند. برای از بین بردن ترس از تغییر، مهم است رشدی که پس از هر تغییر پیدا می‌کنید را به خودتان یادآوری کنید.

3_قدرت‌شان را واگذار نمی‌کنند

افراد قوی از لحاظ ذهنی آگاهند که مسئول زندگی‌شان هستند. آنها متوجه‌اند که کنترل افکارشان بدست خودشان است و آنها هستند که احساسات‌شان را کنترل می‌کنند. افراد قوی از لحاظ ذهنی کنترل‌شان را به دست افراد و چیزهای دیگر نمی‌دهند. آنها یاد گرفته‌اند که تعادلی میان افکار و احساسات‌شان برقرار کنند. برای قوی شدن از لحاظ ذهنی مهم است که مرزهای احساسی و شخصی تعیین کنید. و برای تعیین این مرزها باید متوجه ارزش خود در محدودیت‌ها و تعریف‌تان از موفقیت باشید.

4_به دنبال راضی کردن همه نیستند

افراد قوی به لحاظ ذهنی متوجه این حقیقت که نمی‌توانند همه را راضی کنند هستند. و سعی هم نمی‌کنند که دیگران را راضی کرده و به هر طریقی دلشان را به دست بیاورند. افرادی که از لحاظ ذهنی ضعیف هستند به هر درخواستی که ازشان می‌شود بله می‌گویند ولی برعکس افراد قوی حتی در جاهایی که انتظار می‌رود بله بگویند، بنا به صلاحدید نه می‌گویند. سعی کنید به درخواست‌هایی که نمی‌توانید انجام دهید نه بگویید.

5_ از ریسک کردن نمی‌ترسند

افراد قوی از لحاظ ذهنی از ریسک کردن نمی‌ترسند. آنها متوجه‌اند که موفقیت با سعی کردن بدست می‌آید. وقتی با شرایطی ریسکی مواجه می‌شوند خطرات را محاسبه کرده و با آگاهی دست به اقدام می‌زنند.

6_در گذشته زندگی نمی‌کنند

افراد قوی از لحاظ ذهنی متوجه هستند که نمی‌توانند گذشته را تغییر بدهند. آنها خودشان را برای اتفاقاتی که افتاده سرزنش نمی‌کنند و وقت‌شان را صرف حسرت خوردن و پشیمانی هم نمی‌کنند. آنها گذشته را همانطور که هست پذیرفته و ادامه می‌دهند. آنها از اشتباهات گذشته درس گرفته و از ارتکاب اشتباهات مشابه در آینده اجتناب می‌کنند. برای رسیدن به ذهنی قوی، به خودتان یاد بدهید که مسئولیت اشتباهات‌تان را به عهده بگیرید.

7_به موفقیت دیگران حسادت نمی‌کنند

افراد قوی به لحاظ ذهنی متوجه هستند که دنیا چیزی به آنها بدهکار نیست و فرصت‌های دیگران برای موفق شدن با فرصت‌های آنها برابر است و از همین رو به کسانی که از آنها موفق‌تر هستند حسادت نمی‌کنند و در حقیقت درصدد کمک به دیگران به سمت بهتر شدن و موفقیت هستند. دلیل اینکه این افراد به افراد موفق‌تر از خودشان حسادت نمی‌کنند این است که خودشان را با کسی مقایسه نمی‌کنند.

8_ بعد از شکست تسلیم نمی‌شوند

افراد قوی از لحاظ ذهنی می‌دانند که شکست بخشی از موفقیت است. آنها بعد از شکست خوردن تسلیم نمی‌شوند، مهم نیست که چند بار شکست می‌خورند. به جای تسلیم شدن این افراد از شکست خوردن درس می‌گیرند.

9_به دنبال موفقیت فوری نیستند

افراد قوی از لحاظ ذهنی هنر صبر کردن را یاد گرفته‌اند. آنها می‌دانند که هیچ چیز با ارزشی آسان بدست نمی‌آید. آنها با استواری و پشتکار سخت تلاش می‌کنند و در عین حال صبورانه منتظر نتیجه می‌مانند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید