۱۰ اصلی که میلیاردر ها آنها را رعایت می کنند

میلیاردر ها خصوصیاتی دارند که در اکثر ما وجود ندارد. ولی می توان به سادگی این خصوصیات را فرا گرفت.

زمان بسیار زیادی از عمر خود را با میلیاردر ها سپری کرده ام. و این فرصت را داشته ام تا آنها را بیشتر تحت مطالعه و بررسی قرار دهم که در ادامه می توانید با بعضی از خصوصیات آنها آشنا شوید. دلیل اصلی اینکه میلیاردر ها توانسته اند چنین ثروتی بدست آورند، رعایت یک سری از اصول و هدف های مشخص است. آنها با رعایت چنین اصولی توانسته اند به سادگی از پس مشکلاتی که دامن گیر سایر افراد می شود خارج شوند.

من این موارد را ۱۰″ اصل مهمی که باعث موفقیت میلیاردر ها” شده است نامیده ام.

اصل اول: سادگی اهداف تعیین شده

دلیل اینکه میلیاردر ها به چنین مرحله ای رسیده اند، دنبال کردن اهداف تعیین شده از سوی آنها است. آنها در طول فعالیت حرفه ای خود تمامی تلاش و انرژی خود را صرف دنبال کردن اهداف تعیین شده کرده اند. بعنوان مثال:

  • هنری فورد قصد داشت تا اتومبیل را در دسترس همگان قرار دهد.
  • یکی از هدف های بیل گیتس وجود یک کامپیوتر در هر خانه ای بود.
  • استیو جابز قصد داشت تا قدرت کامپیوتر ها را به گوشی های همراه منتقل کند و استفاده از آن را بسیار ساده تر نماید.

بصورت کلی تمامی این جملات یک هدف را دنبال می کنند. و می توان آنها را به صورت خلاصه در یک جمله قابل فهم نوشت.

اصل دوم: سادگی طرح و برنامه

طرح های ارائه شده توسط میلیاردر ها بسیار ساده و قابل فهم است. هرب کلهر که از موسسان پرواز های ارزان قیمت شرکت هواپیمایی Southwest Airlines است، از هیچ شیوه و یا روش پیچیده ای برای پیشرفت خطوط هوایی شرکت خود استفاده نکرد. اصول مورد استفاده او در شرکت هواپیمایی Southwest Airlines بر این موارد استوار است:

  • بلند شدن هواپیما و فرود آن
  • داشتن سرگرمی برای مسافران و خدمه
  • سعی در ارائه مسافرت های ارزان قیمت

اصل سوم: محدود کردن آستانه تحمل

میلیاردر ها آستانه تحمل کمتری دارند. ممکن است جالب به نظر نرسد ولی این موضوع کامل حقیقت دارد. این افراد با محدود کردن آستانه تحمل خود موفقیت را بدست می آورند.

  • میلیاردر ها به هیچ وجه افراد خودخواه و یا نا به کار با نمی پذیرند.
  • در کارهای خود همیشه به دنبال نتیجه هستند
  • از فشار های اجتماعی متنفر هستند و ترجیح می دهند که تنها باشند و این تنهایی باعث ساخته شدن بهتر آنها می شود

میلیاردر ها مسائلی را تحمل می کنند که ۹۹ درصد از سایر افراد از آنها فراری هستند. آنها همواره بدنبال بهبود وضعیت زندگی خود هستند. و بصورت روزانه از خود در اینباره سوالاتی را طرح می کنند. بعنوان مثال می پرسند که امروز چه کار کنم تا بتوانم فردای بهتری داشته باشم؟

میلیاردر ها به سرعت و بدون مکث مشکلات را شناسایی و خنثی می کنند. به همین دلیل این افراد از بالاترین حقوق نیز برخوردار هستند.

اصل چهارم: اعتماد مطلق به مردم

میلیاردر ها تنها به مردم تکیه نمی کنند، بلکه اعتماد کاملی به آنها نیز دارند. این افراد دستیاران خود و همچنین اعضای تیم خود را از میان افراد صالح انتخاب می کنند و سعی می کنند تا ارتباط حرفه ای نیرومند و کار آمد با همکاران خود ایجاد کنند تا بتوانند در زمان مورد نیاز به آنها اعتماد کنند.

دلیل این موضوع هم کاملاً مشخص است: هیچ فردی نمی تواند به تنهایی انرژی و قدرت مورد نیاز برای کسب میلیون ها دلار درامد را بدست آورد. این میلیاردر ها هستند که همواره از سایر افراد درخواست همکاری و کمک می کنند و به خوبی می دانند که کار آفرینان نمی توانند به تنهایی به اهداف بلند مدت خود دست پیدا کنند. و در این راه همه باید با هم همکاری کنند.

اصل پنجم: از خود گذشتگی کامل برای مردم

همانطوری که گفته شد میلیاردر ها باید به صورت کامل به مردم متکی باشند و بعلاوه این افراد از خود نیز گذشتگی کاملی برای سایر افراد نشان می دهند. که از این میان می توان به مشتریان، سرمایه گذاران و بویژه کارمندان و گروه های کاریشان اشاره کرد.

این نوع فداکاری می تواند در اشکال مختلفی وجود داشته باشد. بعضی از میلیاردر ها می خواهند تا کالای بسیار با کیفیتی تولید کنند، بعضی دیگر به دنبال گسترش موفقیت خود در سراسر جهان هستند. ولی همه این افراد فقط یک هدف را دنبال می کنند و آن خدمت به مردم است.

وارن بافت توانست یکی از بزرگ ترین امپراتوری های تجاری را در تاریخ بسازد. او موفق شد این کار را فقط بعد از اینکه همکاری با رهبران بزرگ را آغاز کرد، به سر انجام برساند.

نیاز به رهبران بزرگ برای پیشرفت کار کاملاً مشخص است. افراد مهم در هر صنعتی جایگاه ویژه ای دارند که از این میان می توان به موسسین و همچنین دستیاران آنها اشاره کرد. که این افراد همیشه از حمایت های بی دریغ بر خوردار هستند.

اصل ۶: اعتماد به سیستم ارتباطی

همه می دانند که برای موفقیت در هر تجارتی، نیاز است تا سیستم ارتباطی مشخصی داشته باشیم. در طول سال های گذشته با کار آفرینان بیشماری ملاقات داشته ام و اکثر این افراد ویژگی مشترکی داشتند. این افراد به نوعی نمی توانستند به خوبی با دیگران ارتباط بر قرار کنند. در حقیقت، میلیاردر ها و همچنین موفق ترین کار آفرینان با بزرگ ترین مشکلات این چنینی دست و پنجه نرم می کنند.

ولی در نهایت این افراد چنین مسیری را با موفقیت پشت سر می گذارند. زیرا از سیستم ارتباطی مشخصی فرای مهارت های ارتباطی خود استفاده می کنند. همه میلیاردر ها به نوعی مسیر رسیدن به موفقیت های خود را دنبال، نتایج را بررسی و در عملکرد خود را با توجه به این موارد تغییراتی بوجود می آورند. این افراد به خوبی اهمیت این موضوع را درک می کنند و به همین دلیل از روش های ارتباطی موثر و کار آمدی استفاده می کنند.

با استفاده از این روش آنها به خوبی می توانند نقاط ضعف خود را پوشش دهند و باعث پیشرفت بیشتر شوند.

اصل ۷: شیوه ارتباطی مختص به خود

میلیاردر ها در گوشه ای منتظر نمی مانند تا اینکه فردی دیگر ارتباط را با آنها شروع کند. و علاوه بر این آنها خود در جستجوی اطلاعات مورد نیاز نیستند، و ساعت ها زمان خود را صرف یافتن اطلاعات در این مورد نمی کنند. این افراد انتظار دارند تا اطلاعات مورد نیاز آنها به صورت مرتب و خلاصه بدون اینکه درخواست کنند بدستشان برسد. و این موضعی است که آنها از تیم کاری خود می خواهند.

افرادی که به این سطح از درآمد و ثروت رسیده اند، هیچ گاه خود را با اطلاعات نا مربوط و ضعیف درگیر نکرده اند. آنها دقیقاً می دانند که به چه نوع اطلاعاتی نیاز دارند و چه زمانی می خواهند آن را دریافت کنند. میلیاردر ها از کسانی که در تهیه اطلاعات مورد نیاز آنها فعال هستند، انتظار دارند تا بدون اینکه خود آنها درخواست کنند، اطلاعات مورد نیازشان را در اختیارشان قرار دهند. این افراد اطلاعات مورد نیاز میلیاردر ها را به خوبی دسته بندی می کنند و نمونه های مهم تر را به صورت رتبه بندی در اولویت قرار می دهند تا میلیاردر ها به خوبی تشخیص دهند تا زمان و انرژی خود را چگونه و کجا به مصرف برسانند.

اصل ۸: کنترل کردن مصرف گرایی

مصرف کردن منابع بدون کنترل و برنامه ریزی باعث هدر رفت می شود.

میلیاردر ها منابع خود را با اطلاعات کافی به مصرف می رسانند. و هیچ منبعی بدون در نظر گرفتن نیاز به مصرف نمی رسانند. آنها منابع خود را با توجه به تصمیمات اتخاذ شده و یا اطلاعات دریافت شده مصرف می کنند. و در صورتی که نیازی را در این زمینه حس نکنند، سعی می کنند تا از آن صرف نظر کنند.

اصل ۹: تصمیمات خود را بر اساس اطلاعات و گفته های سایر افراد می گیرند

میلیاردر ها به صورت قمار تصمیم گیری نمی کنند. آنها تصمیمات خود را بر اساس مخلوطی از اطلاعات و همچنین گفته های سایرین تهیه می کنند. آنها به خوبی می دانند که موفقیت تصمیم های اتخاذ شده توسط آنها بستگی به ارقام و همچنین نظر سایر افراد دارد.

اگر تصمیمات آنها به تنهایی بر مبنای ارقام و اعداد باشد، اعداد و ارقامی که به صورت اشتباه و یا نادرست ثبت شده اند می تواند بر قابلیت های آنها تاثیراتی زیادی بر جای گذارد. و اگر تصمیمات خود را به تنهایی بر مبنای نظریات سایر افراد بگیرند، این کار باعث می شود تا آنها تحت تاثیر احساسات و یا تصمیمات نادرست قرار گیرد. و تصمیمات آنها جنبه علمی ندارد.

این افراد تنها با در نظر گرفتن آمار و ارقام موجود و همچنین گفتگو با کارشناسان موجود می توانند تصویری کلی از وضعیت موجود بدست آورند.

اصل ۱۰: شفافیت زیاد

اکثر افراد گمان می کنند که پاسخ دهی مهم ترین بخش از شفافیت در یک مرکز است. ولی موضوعی که میلیاردر ها را از سایر افراد جدا می کند شفافیت همیشگی آنها است.

میلیاردر ها سعی می کنند تا به صورت پیوسته با سایر افراد ارتباط بر قرار کنند تا هر گونه کج فهمی را در مراکز مورد نظر بر طرف کنند. آنها به خوبی می دانند که اهداف مبهم می توانند باعث وقفه در پیشرفت های مورد نظر شود. به همین دلیل آنها به هیچ عنوان منتظر نمی مانند تا سایر افراد با سؤال هایشان به سراغ آنها بیایند. به همین دلیل  برای شفافیت بیشتر پیوسته به دنبال اشتراک دانسته های خود با سایر افراد درگیر هستند.

شفافیت زیاد در هر مرکزی ضروری است زیرا نیاز است تا اعضای تیم به خوبی اهداف مورد نظر را درک کنند و همه با هم بدنبال دست یابی آن باشند. بعلاوه باعث می شود تا تمامی نقاط مبهم موجود بر طرف شود تا هیچ گونه وقفه ای در مسیر پیشرفت بوجود نیاید. عدم شفافیت باعث افزایش فشار وارده بر میلیاردر ها می شود و باعث می شود تا آنها نتوانند به سادگی به نتایج مورد نظر خود برسند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید