راز شروع یک صبح عالی چیست؟

۱. گوشی موبایل را فراموش کنید!

بسیاری از ما عادت داریم که در اولین لحظات صبح ، گوشی موبایلمان را چک کنیم. هنوز چشم های مان به خوبی باز نمیشوند اما در صفحات مجازی پرسه میزنیم! سعی کنید بعد از بیدار شدن،  حداقل برای مدت کوتاهی گوشی موبایل تان را فراموش کنید. در عوض، یک دفترچه یادداشت تهیه کنید. هر روز صبح تمام اهداف و رویاهای تان را درون آن بنویسید.

این دفترچه را در جایی نزدیک به تخت خواب تان قرار دهید و هر روز بخشی از نوشته های پیشین تان را بخوانید. این کار، تمرین قدرتمندی است که باعث میشود  روزتان را با احساس بهتری شروع کنید. هنگامی که صبح تان را با احساس خوبی شروع میکنید، رسیدگی کردن به کارها و وظایف تان راحت تر خواهد بود.

 

۲. معجزه مراقبه را از دست ندهید

تمرین مراقبه یا همان مدیتیشن، برای سلامت روان ما بسیار مفید است. تحقیقات علمی(که برخی از آنها در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شده اند) نشان میدند که مدیتیشن باعث میشود که مغز ما عملکرد مثبت اندیشانه تر، کارآمد تر و متمرکز تری داشته باشد.

برعکس چیزی که اغلب مردم فکر میکنند، مراقبه آنقدرها هم سخت نیست. برای مراقبه نیازی نیست که ۳۰ دقیقه کامل را بی حرکت در یک نقطه بنشینید. البته اگر میتوانید این کار را انجام دهید که بسیار عالی است. اما در واقع، مدیتیشن های ۵ دقیقه ای، ۱۰ دقیقه ای و یا ۱۵ دقیقه ای نیز میتوانند بسیار موثر باشند. زمانی که چند روز این کار را انجام دهید، به مرور فواید بسیاری که بر سلامت روح و روان دارد را خواهید دید. به این صورت، مدیتیشن به یکی از واجبات روزانه تان تبدیل میشود!

 

۳. تمرین تجسم جادو میکند!

تمرین تجسم نیز فواید بسیاری برای افرادی که به طور مستمر آن را انجام میدهند دارد. تجسم کردن، به این معنا است که تصویری ذهنی از یک چیز در ذهن خود ایجاد کنید. یکی از کارهایی که برای داشتن یک روز عالی میتوانید در اول صبح انجام دهید، این است که در همان لحظات اول بیدار شدن، تصویری از این که روز تان به چه صورت خواهد گذشت در ذهن خود شکل دهید.

میتوانید قبل از رفتن سر کار، مسیرهایی که قرار است بپیمایید، روابطی که با دیگران خواهید داشت، کارها و پروژه هایی که به اتمام خواهید رساند، و احساسی که دوست دارید در طول روز داشته باشید  را در ذهن خود مجسم کنید. تجسم شما، باید سبب بروز احساسات مثبت در ذهن تان شود. همه چیز را به نحوی تصور کنید که حس مثبتی به شما انتقال دهد.

 

۴. یک نوشیدنی گرم را فراموش نکنید

این کار باعث میشود که حس تازگی و تمرکز بیشتری داشته باشید. زیاد اهمیتی ندارد که چه نوع نوشیدنی گرمی را انتخاب میکنید. با این حال، اگر اغلب صبح ها قهوه مینوشید، به شما پیشنهاد میکنیم که هر از گاهی بجای قهوه، چای یا آب گرم با لیمو بنوشید. به این صورت سوخت و ساز بدن تان بالا میرود، دهان و گلوی تان پاک سازی میشود، و احساس انرژی بیشتری خواهید داشت.

هنگام نوشیدن این نوشیدنی گرم، توجه تان را به طور کامل بر روی آن اعمال کنید. سعی کنید در دهان تان آن را مزه مزه کنید. و با هر جرئه که مینوشید، سعی کنید تاثیراتی که بر جسم شما خواهد داشت را تجسم کنید. به طعم و رایحه نوشیدنی توجه داشته باشید.

۵. تا به حال برای خودتان صبحانه درست نمیکردید؟

یک روز خوب، از یک صبح خوب شروع میشود. اگر روزتان را با توجه و محبت به خودتان شروع کنید، این حس تا انتهای روز در وجود شما قوی تر خواهد بود. میدانیم که صبحانه در حقیقت برای بدن ما مانند سوخت است. زمانی که صبحانه نمیخورید، مثل این است که به یک خودرو سوخت نرسانید. پس نمیتوانید از آن انتظار عملکرد خوبی داشته باشید. اما در اینجا، تنها فواید جسمانی صبحانه خوردن مطرح نیستند. زمانی که برای خودتان صبحانه مقوی درست میکنید، در واقع این حس را به خودتان میدهید که برای خودتان ارزش و توجه قائل هستید. این کار بر روی روح و روان شما تاثیر مثبت زیادی دارد.

 

۶. برای ۱۰ دقیقه کتابی را بخوانید که به الهام و انگیزه ببخشد

سعی کنید هر روز صبح بعد از بیدار شدن، برای ۱۰ دقیقه کتابی را مطالعه کنید که به شما الهام و انگیزه بدهد. میتوانید این کار را به هنگام صبحانه خوردن نیز انجام دهید. ۱۰ دقیقه از زمان تان را به خواندن کتابی اختصاص دهید که احساسات مثبت را در شما بیدار میکند. بسیاری از افراد موفق در سراسر جهان، این عادت را هر روز آن را دنبال میکنند. به این صورت نه تنها روز تان را با احساسات مثبت شروع میکنید، بلکه در مرور زمان میتوانید کتاب های بسیاری را بخوانید و آگاهی تان را بسط دهید. بدون این که وقت زیادی را برای آن صرف کرده باشید.

 

۷. با چه ظاهری روزتان را شروع میکنید؟

اگر قرار نیست صبح سر کار بروید، باز هم میتوانید ظاهر خود را آراسته کنید. حتی اگر قرار نباشد هیچکس را ملاقات کنید. بسیاری از ما روزمان را با همان موهای شلخته ای که صبح با آن بیدار شده ایم ادامه میدهیم و تا زمانی که مجبور نباشیم کسی را ملاقات کنیم، چندان دستی به سر و رو و لباس های مان نمیکشیم.

برای شروع یک روز خوب، سعی کنید هر روز صبح بعد از بیدار شدن موهای تان را مرتب شانه کنید. خانم ها میتوانند مدل ساده و زیبایی نیز به موهای خود بدهند. همچنین، لباس های راحت اما تازه و آراسته بر تن کنید که به شما حس خوبی انتقال میدهند. به این صورت احساس تازگی بیشتری خواهید داشت. علاوه بر آن، خواهید دید که انگیزه و تمرکز شما برای انجام کارهای روزانه، تا چه حد افزایش خواهد یافت!

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید