8 کاری که افراد موفق وقت خود را برای انجام آنها تلف نمی کنند

0
303
8 کاری که افراد موفق وقت خود را برای انجام آنها تلف نمی کنند

8 کاری که افراد موفق وقت خود را برای انجام آنها تلف نمی کنند

وقتی مردم پس از مواجه شدن با موانع، استرس و به طور کل عدم موفقیت در انجام کارها به بن بست رسیده اند، برای مشورت به من مراجعه می کنند. در این مرحله آنها نمی دادند  چه کار کنند و چگونه خود را از چنین منجلابی خارج نمایند.

یکی از اولین اقدامات من در این زمینه، جستجو برای یافتن عواملی است که باعث هدر رفتن وقت، باعث ایجاد موانع در مسیر و یا همانند سدی در روبرویشان برای دستیابی به موفقیت قرار گرفته است.

گمان می کنم که همه ما هر از چند گاهی خود را درگیر مواردی مشابه می کنیم که باعث شکست و یا بروز مشکلات مشابه می شوند. من هم تجربه های یکسانی دارم، ولی به محض اینکه فعالیت خود را بعنوان کارآفرین شروع کردم، توانستم ارزش لحظه لحظه زندگی را درک کنم. و فهمیدم که نباید هیچ یک از این لحظات را صرف فعالیت هایی کرد که جای پیشرفت در آنها دیده نمی شود.

همه ما به دنبال موفقیت در زندگی هستیم. ولی گاهی کارهای جانبی انجام می دهیم که زمانگیر است و ما را سخت به خود مشغول می کند و باعث می شود تا از مسیر اصلی موفقیت دور بمانیم. و حالتی را بوجود می آورند که باید سایر افراد ما را متوجه چنین موقعیت هایی کنند تا بتوانیم آن وضعیت را بهتر درک کنیم.

یکی از کارهایی که باید به صورت روزانه انجام دهیم، بررسی چگونگی صرف وقت و زمان در زندگی است و همواره باید به دنبال عملکرد بهتر و حذف مواردی باشیم که منجر به هدر رفت آن می شوند. به همین دلیل در شروع کار تلاش کرده ایم تا هشت موردی که افراد توانمند و موفق هیچگاه زمان خود را صرف انجام آنها نمی کنند، معرفی کنیم. و پیشنهاد ما هم این است که شما نیز مسیر یکسانی را دنبال نمایید.

  1. افراد توانمند و موفق زمان کمی را صرف فعالیت در شبکه های اجتماعی می کنند.

یکی از فعالیت های روزانه اکثر افراد صرف زمان در فیسبوک، مشاهده عکس ها در اینستاگرام، خواندن مطالب کوتاه در توییتر و یا سایر موارد مشابه است. مشکل اینجاست که اگر فعالیت در چنین شبکه هایی را تحت کنترل خود قرار ندهید، به طور یقین زمان به سرعت سپری می شود و در انتهای روز متوجه می شوید که کار زیادی را از پیش نبرده اید.

به همین دلیل سعی کنید تا زمانی محدود برای فعالیت در چنین شبکه هایی اختصاص دهید و یا پس از انجام کارهای اصلی خود فعالیت را در این شبکه ها آغاز کنید. می توانید فعالیت در شبکه های اجتماعی را بعنوان پاداشی برای انجام سایر کار های خود در نظر بگیرید.

  1. افراد موفق هیچ کاری را بدون برنامه ریزی انجام نمی دهند

افراد موفق زمان بندی مختص به خود دارند. و سعی می کنند تا همه چیز را در زمان مخصوص به خود انجام دهند. من شخصاً دوست دارم تا تمامی برنامه های خود را به صورت نوشتاری تنظیم کنم. و در ابتدا لیست مهم ترین موارد آن روز را اولویت بندی می کنم. و طوری مرتب می کنم که این لیست زیاد شلوغ نیز نباشد.

همانطور که گفته شد سعی کنید در ابتدا مهم ترین موارد را اولویت بندی کنید و کارهای پیچیده تر را به مراحل کوچک تر و منطقی تر تقسیم کنید. و با توجه به این موارد می توانید آنها را به مرور و با آرامش به پایان رسانید.

  1. افراد موفق سعی می کنند تا از انجام کارهایی که باعث آُسیب روحی می شود، اجتناب کنند.

اگر واقعاً قصد موفقیت در زندگی خود را دارید، سعی کنید کارهایی را انجام دهید که تأثیر مثبتی در زندگی شما دارند. افراد موفق از انجام اموری که باعث خستگی روحیشان می شود، اجتناب می کنند.

قبل از انجام کار های مورد نظر، اطمینان حاصل کنید که این موارد تأثیر مثبتی بر روی زندگی شما می گذارد. اگر خلاف این موضوع فکر می کنید، بهتر است از انجام آن نیز صرف نظر نمایید. و هیچ گاه خود را ملزم به پاسخ گویی در همان وقتی که کاری از شما درخواست می شود، نکنید. قبل از پاسخ مثبت در مورد آن به خوبی فکر کنید و چنانچه مطابق میلتان نبود به چنین درخواستی پاسخ منفی بدهید.

  1. افراد موفق نگران اموری نیستند که از کنترل آنها خارج شده است

افراد موفق و کار آمد بر این باورند که نگرانی هیچ نوع پیشرفتی در زندگی بوجود نمی آورد. بویژه اگر نتوانید کاری درباره آن موقعیت از انجام دهید.

به همین دلیل باید افکار خود را متوجه فعالیت های واقعی کنید. و تمرکز خود را بر روی کار هایی کنید که می توانید از پس آن با موفقیت خارج شوید.

  1. افراد موفق با افراد منفی نگر معاشرت نمی کنند

گفته می شود که شخصیت تمامی افراد تشکیل شده از پنج فرد تأثیر گذار موجود در اطراف او هستند. به همین دلیل اگر می خواهید که جز بهترین ها باشید، باید بهترین دوست ها را نیز انتخاب کنید.

  1. افراد موفق فکر خود را مشغول اشتباهات گذشته نمی کنند

افراد موفق مرتکب اشتباه می شوند. در واقع همه مردم اشتباهاتی را مرتکب می شوند. ولی نکته مهم زندگی این است که سعی کنیم هیچ اشتباهی را دو بار مرتکب نشویم. باید شرایطی پیش آید که از اشتباهات گذشته درس بگیریم و بواسطه آنها تبدیل به افراد موفق تری در زندگی شویم.

به هر حال چنانچه اشتباهی را مرتکب شدید، بپذیرید که این کار اتفاق افتاده است و فکر خود را بیش از حد مشغول آن نکنید. سعی کنید که بیشتر بر روی مطالبی که از این اشتباه فرا گرفته اید تمرکز کنید. و از روشی استفاده کنید تا بتوانید با موفقیت موقعیت های پیش رو را پشت سر گذارید.

  1. افراد موفق به فعالیت های سایر افراد توجه نمی کنند

الهام گرفتن از فعالیت های افراد موفق می تواند بسیار سازنده باشد. ولی اگر به کار های سایر افراد توجه کنید و این کار باعث تنزل خود شما شود، از ادامه آن صرف نظر نمایید.

سعی کنید تا از سایر افراد درس بگیرید ولی مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که با مهم ترین رقیب خود یعنی خودتان در مسیر موفقیت مبارزه کنید.

  1. افراد موفق خود را دست کم نمی گیرند

همه ما زمانی را تجربه کرده ایم که به علت فعالیت های زیاد و کار بر روی پروژه های مختلف، خواب کافی نداشتیم. ولی برای موفقیت در بلند مدت و همچنین شادابی، باید اهمیت بیشتری به خود بدهید.

سعی کنید که فعالیت روزانه خود را با انجام کارهایی که از آن لذت می برید، آغاز کنید. از میان این کارها می توان به ورزش صبح گاهی، خواندن روزنامه و یا خواندن کتاب های مورد علاقه اشاره کرد. هر کاری که به آن علاقه دارید، همان را انجام دهید. زیرا وقتی روز خود را با انجام کار مورد علاقه خود آغاز می کنید، احساس خوشحالی و شادابی در طول روز خواهید داشت و در ادامه آن روز احساس قدرت می کنید.

ممکن است کارهای دیگری نیز باعث هدر رفت زمان شود که اثری از آن در لیست جاری دیده نمی شود. شما خود می توانید آن موارد را از زندگی خود حذف کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید